Stara strona
19 grudzień 2017

Maraton pisania listów 2017

Szkoła Podstawowa nr 367 napisała 1246 listów w obronie praw człowieka. To świetny wynik!!! Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za aktywny udział w Maratonie Pisania Listów 2017:) Udowodniliśmy, że wspólnie możemy zmieniać świat na lepsze i walczyć o sprawiedliwe traktowanie wszystkich obywateli! Nasze wsparcie otrzymali obywatele Bangladeszu, Jamajki, Egiptu, Turcji, Finlandii, Chin, Madagaskaru, Hondurasu, Czadu oraz Izraela.

Dziękujemy!

Kamila Szmidt-Wołowiec

W naszej szkole w dniach 6 - 8.12.2017 r. odbywa się

Maraton Pisania Listów 2017 Amnesty International.

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka. W 2016 roku podjęto 4,6 mln akcji, w Polsce napisano 356 000 listów a w działania w kraju zaangażowało się ponad 100 000 osób.

Wydarzenie odbywa się co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Możemy działać razem by budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrońców i obrończyń z 10 państw-osób, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia. Zachęcamy do udziału w akcji!!! Możesz namówić znajomych, rodzinę, sąsiadów, napisać listy wcześniej i przynieść je do szkoły. Listy można przynieść do p. Kamili Szmidt-Wołowiec. Mogą być napisane w każdym języku, można również wysłać tweeta.

Wspólnie udało nam się napisać ponad 1100 listów. Brawo! Maraton jeszcze trwa! Działajcie!

Listy proszę przynosić do poniedziałku - 11.12. 2017 r. do godziny 13:10.

Powodzenia!!!

Dziękujemy!

Każdy jeden list ma znaczenie!

Wzory listów pod adresem:

Zachęcamy również do zapoznania się z filmikami, które przybliżą sens całej akcji pisania listów oraz wcześniejsze wydarzenia zakończone sukcesem.

Film 1

Film 2