Stara strona
7 grudzień 2017

Kiermasz ciast

Kiermasz ciast

Kiermasz ciast, ciasteczek i babeczek…

Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu włączyli się w ogólnoświatową akcję „Adopcja Serca”, która polega na wsparciu finansowym jednego dziecka z najuboższych krajów, zapewniając mu wyżywienie, pomoc medyczną i edukację. Takim dzieckiem

w naszej szkole został Danner z Boliwii. Chłopiec ma sześć lat i jest wychowankiem Hagar de la Esperanzo w Boliwii. Ojciec porzucił go, gdy miał dwa latka, natomiast o jego matce nic nie wiadomo. Odkąd zamieszkał w Domu Dziecka nikt go nie odwiedził. Prawdopodobnie chłopiec zostanie tu w Hagarze do dorosłości. Posiada duże zdolności do konstruowania, ma talent wyobraźni i zawsze chętnie spieszy innym z pomocą.

Aby pozyskać pieniądze na pomoc Dannerowi, wolontariusze z naszej szkoły zorganizowali 30.11.2017r. kiermasz ciast. Na korytarzu, na parterze ustawiono stoły nakryte obrusami. Ciasta, ciasteczka, babeczki, rogaliki, bloki czekoladowe, pierniki, itp. wystawione były na stolikach i sprzedawane przez wolontariuszy.

Słodkości kupowali nie tylko uczniowie, ale także p. Dyrektor, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Każdy chciał pomóc i przy okazji spróbować wspaniałych wypieków. Dzięki dużemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej zebrano 1259,49 gr.

W imieniu wolontariuszy serdecznie dziękujemy za hojne włączenie się w akcję