"Przytulna szkoła przy ulicy Przytulnej, szkoła przyjaźni i sukcesu"  
 

STRONA GŁÓWNA    AKTUALNOŚCI    E-DZIENNIK      RODZICE    REKRUTACJA     KONTAKT
 

STRONA GŁÓWNA

Aktualności

NASZA SZKOŁA

Historia szkoły
Lokalizacja
Szkoła z klasą
Przyjaciele

UCZNIOWIE

Samorząd uczniowski
Nasi uczniowie
Prymusi i stypendyści
Uczniowie z klasą

PRACOWNICY SZKOŁY

Dyrekcja
Sekretariat
Nauczyciel z klasą
Pracownicy obsługi

RODZICE

Prezydium Rady
Numer konta

PRAWO SZKOLNE

WSO

Program wychowawczy

Program profilaktyczny

GAZETKA "Przytulisko"

Wydania gazetki

Współpraca międzynarodowa

Comenius 2006 - 2009
Socrates 2003 - 2006

PRACA SZKOŁY

Zajęcia pozalekcyjne
Szkolne konkursy
Konsultacje
Plan lekcji
Kalendarz
Zajęcia sportowe
Pedagog - Psycholog
Biblioteka
Pomoc medyczna
JUDO

WYDARZENIA

2011 - 2012

2010 - 2011
2009 - 2010
2008 - 2009
2007 - 2008
 

Rok szkolny 2011-2012

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011-2012
1 września 2011 rozpoczął się nowy rok szkolny.
Witamy nowych uczniów klas pierwszych oraz nowych nauczycieli
 ŻYCZYMY wszystkim owocnej pracy !
     
Akcja Sprzątania Świata 2011

"Sprzątanie Świata” w tym roku odbyło się  pod hasłem - "Lasy to życie- chrońmy je"
Jako dekoracja posłużyły plakaty wykonane przez uczniów kazdej  klasy.  Wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursach : EKO-PLAKAT,EKO-HASŁO, EKO-RAP,  FOTOREPORTAŻ z akcji  oraz konkursie plastyczno-informatycznym. Po zaprezentowaniu swoich prac, wiedzy i umiejętności wszyscy rozeszliśmy się po okolicy. Każda klasa ruszyła w inną stronę – na przypisaną im ulicę.                                                                                                                                        więcej..>>>.

ZŁOTY MEDAL w piłkę nożną !!!
Nasi wspaniali piłkarze wraz z trenerem p.  Marcinem Łyżwą
Skład drużyny:
 
Marcin Krajewski-kapitan
Adam Szczygielski
Adam Mieszkowski
Witek Kalinowski
Filip Szymoński
Adrian Jankowski
Mateusz Tabaka
Krzyś Wardzyński
Filip Dziurdź
Jacek Jakubiak
Łukasz Milewski
Dzień Komisji Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas pierwszych

13 października 2011 -  tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej, podczas którego odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Dzięki temu pierwszoklasiści stali się prawnymi uczniami naszej szkoły. Na upamiętnienie tego wydarzenia uczniowie klas pierwszych otrzymali dyplomy pasowania na ucznia. 
Po części oficjalnej klasa 1C i 3A zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod opieką Pani Iwony Biernat i Pani Renaty Dziedzic pt. „KTO CHCE, NIECHAJ WIERZY”
Wszystkich pierwszoklasistów serdecznie witamy w naszym szkolnym gronie, życzymy wam samych dobrych ocen .  

                                                                   Michał Sokołowski klasa IID                                                więcej..>>>

WARSZTATY TEATRALNE Z AKTOREM  p. Waldemarem Obłozą

Dnia 19 października 2011 roku w Gimnazjum nr 124 przy ulicy Przytulnej odbyły się warsztaty teatralne z aktorem Waldemarem Obłozą. Spotkanie zaczęło się od omówienia teatru starożytnego, poprzez średniowieczny, do renesansowego. Gość opowiadał o różnych stylach gry aktorskiej na przestrzeni wieków, a także  przedstawił wiele scen, w które włączał i angażował uczniów. Aktorskie prezentacje pod czujnym okiem profesjonalisty wzbudziły wiele emocji. Aktor pokazywał, jak gestami wyrażać miłość, rozpacz, bezradność oraz wiele innych uczuć. Wszyscy byli pod wrażeniem doskonałej dykcji gościa, który równocześnie swym ogromnym poczuciem humoru i talentem aktorskim budował miłą oraz przyjazną  atmosferę.  Wszystkim uczniom bardzo podobało się spotkanie z aktorem i wielu myśli o kolejnych warsztatach

Natalia Zaboklicka- kl.1a             więcej..>>>

AKCJA - "POLA NADZIEI"
We wrześniu w ramach akcji „Pola Nadziei” zasadziliśmy żonkile, które są znakiem solidarności z ludźmi nieuleczalnie chorymi. Na rzecz hospicjum uczniowie zebrali 183 zł
 
„Złote” dzięwczęta Gimnazjum nr 124

Międzyszkolny Dzielnicowy Turniej w unihokeju dostarczył uczniom naszej szkoły wiele emocji. Było mnóstwo stresu, ale ostatecznie w poczuciu ogromnego szczęścia i radości zawodniczki wróciły do Choszczówki z pucharem oraz medalami w kolorze złota!!! Odbywające się w dniach 08.-10.11.2011 r. zawody w unihokeju dziewcząt zaczęły się pomyślnie od awansu do półfinału, następny dzień przebiegał w bardzo nerwowej atmosferze. Wyniki wszystkich naszych pojedynków, zarówno z Gimnazjum nr 122, jak i finałowy mecz z gospodarzami – Gimnazjum nr 121, zostały rozstrzygnięte dopiero w rzutach karnych. Szczęśliwie dla naszej szkoły, zawodniczki z ul.Przytulnej okazały się lepszymi strzelcami i tym samym stanęły na najwyższym podium.Mistrzyniom gratulujemy sukcesu! Brawo ! A.K.

11- listopada ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W dniu 10 listopada 2011r odbył się apel poświęcony 93 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy IIIE przygotowali przedstawienie obrazujące przebieg wydarzeń jak w kalejdoskopie od rozbiorów do dnia odzyskania wolności. Chór z klasy IIIE wykonał pieśni patriotyczne, „Odę do wolności” i „Ojczyzna”.                           więcej.>>>
WIECZÓR KOLĘD połączony z KIERMASZEM  ŚWIĄTECZNYM.

6 grudnia 2011 - Uczniowie naszej szkoły wykonali tradycyjne kolędy, w których wykonanie mogła włączyć się publiczność. Dochód  z kiermaszu został przeznaczony na pomoc w sfinansowaniu protezy dla Wiktora, który urodził się z krótsza nogą.
Organizatorzy to
Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim
Do kiermaszu świątecznego przygotowujemy się w naszej szkole na długo przed świętami. Uczniowie wykonują kartki bożonarodzeniowe, bombki zdobione różnymi technikami, stroiki świąteczne i inne drobiazgi, które mogą stać się doskonałymi upominkami dla najbliższych. Wszystkie te świąteczne dekoracje wystawiamy na naszym grudniowym kiermaszu i zapraszamy gorąco rodziców gimnazjalistów, samych uczniów i nauczycieli do zakupów, gdyż – tradycyjnie już – wszystkie pieniądze zgromadzone przez nas w tym dniu trafiają do kogoś potrzebującego. W tym roku zbieraliśmy pieniądze dla małego Wiktora, na protezy dla niego i rehabilitację.

Tegoroczny kiermasz przypadł na dzień
7 grudnia 2011r. Rozpoczął się Wieczorem Kolęd. Samorząd Szkolny połączył siły z Kołem Wolontariatu. Usłyszeliśmy najpiękniejsze, tradycyjne  polskie kolędy: „Bóg się rodzi”, „Anioł pasterzom mówił”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Hej, kolęda, kolęda!” i inne. Zrobiło się bardzo świątecznie! Szkoła była udekorowana, pojawiła się choinka, kolorowe, błyszczące światełka. I ten śpiew – radosny, podniosły:

Hej w dzień narodzenia Syna Jedynego
           Ojca Przedwiecznego, Boga prawdziwego,
           Wesoło śpiewajmy, chwałę Bogu dajmy,
                
Hej kolęda, kolęda!

A później wszyscy zgromadzili się wokół stołów z dekoracjami i ciastkami (po raz pierwszy przygotowaliśmy także słodkości wypiekane w domu przez gimnazjalistów). I niemal wszystko udało się sprzedać!  Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Wieczoru Kolęd i Kiermaszu Świątecznego – nauczycielom i uczniom – serdecznie dziękujemy!                                                                      więcej...

JASEŁKA SZKOLNE 2011

„Historia czwartego Króla – pod takim tytułem 22 grudnia 2011r. w Gimnazjum nr 124 uczniowie przedstawili Jasełka. Nie były one tradycyjne, bo jak wskazuje sam tytuł, główną postacią był król Rupert, który miał wyruszyć z Mędrcami. Niestety nie zdążył na umówione spotkanie, bo zbyt długo zastanawiał się, jakie wybrać dary dla nowonarodzonego Króla. Gdy podjął decyzję o podróży, Mędrcy byli już daleko, więc postanowił jechać sam. Spotkało go po drodze wiele przygód, zdobył wiele doświadczeń, pozbył się też swoich darów, aby wspomóc spotkanych ludzi. Gdy w końcu dotarł do Betlejem, był już zupełnie innym człowiekiem, nic nie pozostało z dumnego i pewnego siebie władcy. Przed Jezusem klękał już jako człowiek pełen pokory i dobroci. Wszystko czego doświadczył wpłynęło pozytywnie na jego życie, stał się lepszym i bardziej wyrozumiałym królem. 

Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia, które chociaż miało formę humorystyczną, nie tylko bawiło, ale też wzruszało. Dopełnieniem inscenizacji były kolędy w wykonaniu gimnazjalnego zespołu pod opieką s. Anny Markowicz i p. Anny Piekut.

więcej..>>>

FINAŁ AKCJI: „GÓRA GROSZA”

W grudniu 2011 roku zamknęliśmy klasowe skarbonki, do których wrzucaliśmy grosze, aby wesprzeć Towarzystwo „Nasz Dom”. Była to już XII edycja akcji „Góra Grosza”, w której tradycyjnie bierzemy udział. W poniedziałek 30 stycznia 2012 r., komisja w składzie: Karolina Sobieszek, Magdalena Głażewska, Marzena Korgol, Oskar Kwitek, Filip Hancke wraz z opiekunką Samorządu Szkolnego podliczyła zebrane pieniądze.

Zgromadziliśmy 348,84 zł!

Największą sumę zebrała klasa Ib: 120, 57 zł. Gratulujemy!

Drugie miejsce zajęła klasa IIIb: 73, 84 zł.

Trzecie miejsce – klasa IIb: 44, 80 zł.

            Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie w akcję!

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - 7 lutego 2012

7 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Tegoroczne hasło – „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!" - ma zwrócić uwagę rodziców, dziadków i opiekunów na fakt, że Internet powinien być elementem  łączącym pokolenia. Dzieci coraz częściej korzystają z Internetu poza domem, potrafią „obchodzić” różnego rodzaju zabezpieczenia, a im sprawniej poruszają się w sieci, tym większe ryzyko, że trafią na coś niepokojącego - wynika z badań. Specjaliści przypominają, że najlepszą ochroną najmłodszych jest edukacja.

Jak pokazały badania przeprowadzone wśród dzieci w wieku 9-16 lat w ramach unijnego projektu EU Kids Online II,

 dzieci coraz częściej korzystają z Internetu poza kontrolą dorosłych. Co trzeci rodzic nigdy nie tłumaczył dziecku, jakie są zasady bezpiecznego korzystania z sieci i nie potrafi pomóc mu w przypadku trudności ze znalezieniem czegoś w internecie. Prawie połowa nigdy nie dała wskazówek, co ma zrobić dziecko, gdy coś je przestraszy czy zaniepokoi w Internecie. Aż 58 procent dzieci nie pamiętało, żeby kiedykolwiek surfowali razem z rodzicami. Internet pełen jest różnorakich zagrożeń, takich jak złośliwe oprogramowanie, wirusy i spam. Wirus komputerowy jest to program, który działając bez wiedzy użytkownika wykonuje szereg operacji uniemożliwiających lub utrudniających poprawne działanie systemu operacyjnego. Wirusy przenoszone są poprzez zainfekowane pliki (nosiciela). Aby doszło do infekcji, plik-nosiciel wraz z wirusem muszą zostać dostarczone do docelowego komputera. Plik taki może zostać przesłany poprzez sieć Internet, przeniesiony za pomocą dyskietki, płyty CD lub DVD, pamięci USB lub innego nośnika danych.7 lutego nie może być jedynym dniem, kiedy dbamy o bezpieczeństwo w sieci. Każdy powinien się o ne troszczyć.

W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klasy trzeciej, Bartłomiej Klus oraz Piotr Bryła, przygotowali prezentację na temat bezpiecznego surfowania po sieci i odtworzyli film na temat przestępstw w Internecie z Ewą Farną w roli głównej. Zapraszała ona gości, którym przydarzyły się lub mogły się przydarzyć akty przemocy sieciowej. Pod koniec wywiadów na temat Internetu wypowiedziały się takie osoby jak Krzysztof Hołowczyc, Justyna Kozłowska, Patrycja Kazadi, Robert Korzeniowski, Jan Mela i Magda Wójcik oraz wystąpił zespół Plastik, a uczniowie, którzy to przygotowali, zostali nagrodzeni oklaskami i podziękowaniami.

                                       Filip Hancke IId

Apel podsumowujący pracę uczniów w I semestrze roku szkolnego 2011-2012
8 lutego odbył się apel szkolny, na którym wręczono uczniom  dyplomy i nagrody za udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Wręczono stypendia uczniom za wspaniałe wyniki w nauce oraz sporcie.                                                                             zobacz więcej...
BAJKA DLA CHOSZCZÓWKI  - „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

Już po raz kolejny  w ostatnią sobotę karnawału odbyła się impreza zatytułowana „Bajka dla Choszczówki” i po raz kolejny ciężka praca uczniów spotkała się z  wielkim zadowoleniem ze strony przybyłych gości. Tym razem mogli oni poznać tajemniczy świat królewny Śnieżki i krasnoludków.
Impreza odbyła się 18 lutego 2012 roku w Gimnazjum nr 124 im. Polskich Noblistów przy ulicy Przytulnej 3. Rozpoczęło ją powitanie gości przez Panią dyrektor Bożenę Rutkowską i wprowadzenie w zaczarowany świat, tak lubiany przez dzieci. Potem już wszyscy mogli oglądać przedstawienie, będące nowoczesną adaptacją dobrze znanej baśni. Zmagania królewny Śnieżki z Babą Jagą, wilkiem oraz z własnymi słabościami, a także uczuciem, jakim darzyła księcia, bez reszty pochłonęły widzów i to nie tylko tych najmłodszych.    

Gorące brawa publiczności wynagrodziły poświęcenie aktorów z klasy Ia, a także Pani
Adriany Wiejak, która przygotowała scenariusz i wyreżyserowała przedstawienie. Scenografię wykonała Pani Małgorzata Możdżyńska, natomiast o sprzęt nagłaśniający zadbał Pan Marcin Łyżwa. Pani Agnieszka Gardeła wraz z klasą IId i IIIe oraz przedstawicielami samorządu uczniowskiego zapewnili wspaniały nastrój, zorganizowali wszystkie konkursy oraz bufet, w którym można było zaspokoić pragnienie i skosztować wielu ciast.
 

Dzień WIOSNY i uroczyste otwarcie  wspaniałego boiska szkolnego

Wiosna w tym roku przyszła wcześniej niż zwykle! Już 20 marca przypadł astronomiczny początek tej pięknej pory roku. Jednak tradycja pozwoliła nam cieszyć się tym świętem przez dwa dni, gdyż kalendarzowa wiosna zawitała do nas 21 marca i wtedy też w naszym gimnazjum świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12:00 na sali gimnastycznej. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor, a potem przedstawiciele samorządu szkolnego przybliżyli uczniom historię i tradycję tego święta. Pierwszą konkurencją, która rozpoczęła różnorakie zmagania między uczniami oraz klasami, było przedstawienie własnoręcznie przygotowanych marzann i odczytanie wierszy o tematyce wiosennej. Najlepsze okazały się ex aequo klasy 2C i 2D. Drugie miejsce zajęła 3E, a trzecie zdobyła klasa 3C.

Potem nastąpił moment, na który wszyscy czekali – uroczyste otwarcie boiska. Pierwszą rzeczą, której dokonano, było symboliczne polanie marzann wodą. Było to bardzo emocjonujące. Następnie mogliśmy uczestniczyć w konkurencjach zorganizowanych i przeprowadzonych przez uczniów klasy 2C. Pierwszą z nich było - przeciąganie liny. Najsilniejszą okazała się dziesięcioosobowa reprezentacja klasy 3B. Jako drugą konkurencję zaplanowano „bieg z gumą”, w której udział brały pojedyncze osoby. Tutaj na miano zwycięzcy zasłużył Krzysztof Gniadzik. Kolejne zmagania dotyczyły skoku w workach. Przed trzyosobowymi reprezentacjami stanęło trudne zadanie – jak najszybciej pokonać szerokość boiska do piłki nożnej. Oczywiście ta konkurencja także miała wielu zwolenników, a gromkie brawa z pewnością przyczyniły się do zwycięstwa klasy 3B. Dwa kolejne konkursy odbyły się na drugiej części boiska – był to bieg na 60 metrów i skok w dal. Zawodnicy dali z siebie wszystko ścigając się przy głośnym aplauzie kibiców i zachętach organizatorów. Wszyscy uczestnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki, ale tryumfował Konrad Łusiński. Sportowe emocje nie ominęły także zawodników biorących udział w konkurencji „skok w dal”. Dla wielu z nich nie była to najłatwiejsza dyscyplina, którą rozegrano w Dniu Sportu. Przeciwnie, wymagała wiele wysiłku i odpowiedniego wybicia, które decydowało o jakości skoku. Mimo to, wszyscy zawodnicy bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem. Koszykówka była ostatnim konkursem Święta Wiosny w naszej szkole. Każdy z uczestników miał do dyspozycji trzy kolejki rzutów. Najlepszym strzelcem okazał się Aleksander Stachnik.

Dzień Sportu zakończył się około godziny 14:00, po rozdaniu dyplomów klasom i indywidualnym zawodnikom. Jak przystało na Pierwszy Dzień Wiosny, każdy mógł się posilić świeżymi owocami i warzywami, których degustacja umilała czas spędzony na imprezie.

Piękna pogoda sprzyjała wspaniałej zabawie wszystkich uczniów. Sympatyczna atmosfera towarzyszyła aż do zakończenia uroczystości. Pomimo praktykowanego od wielu lat „Dnia Wagarowicza” do szkoły przybyło wielu uczniów, przez co obchody Pierwszego Dnia Wiosny były dla większości z nich ciekawą alternatywą.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2012
   
 
I FESTIWAL WIEDZY pt "WYNALAZKI I ODKRYCIA"

W naszym gimnazjum 1 czerwca 2012 roku świętowaliśmy wspólnie Dzień Dziecka, znany pod zaszczytnym mianem I Festiwalu Nauki. Pomimo swojego „dostojnego” wieku ;), gimnazjaliści z radością świętowali tę uroczystość i chętnie zebrali się w sali gimnastycznej. Tego dnia każda klasa przedstawiła swoje prezentacje na temat wybranych noblistów i osób zasłużonych dla nauki. Znaleźli się tam m.in.: Maria Skłodowska-Curie, Alfred Nobel, bracia Orville i Wilbur Wright, a także Wilhelm Röntgen. Prezentacje nagradzane były wielkimi brawami, a wszystkie zakończyły się wielkim quizem na temat wiedzy o wymienianych wcześniej naukowcach. Międzyklasowe zmagania zakończyły się zwycięstwem klasy 3a. Jednak największą nagrodą dla wszystkich gimnazjalistów tego dnia okazał się poczęstunek zorganizowany na koniec Festiwalu Nauki. Humor dopisywał każdemu z uczestników, ponieważ zabawa połączona z nauką w tak przyjemny dzień była czymś nowym i od razu przyjęła się w naszym gimnazjum.

Joanna Borkowska IId

ROCZNICA KATYŃSKA - 16 maja 2012

Dnia 16 maja 2012 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość patriotyczna poświęcona 72 rocznicy Zbrodni Katyńskiej dokonanej przez Rosjan na polskich oficerach, uczonych i inteligencji. Pracowników szkoły, nauczycieli i uczniów zgromadzonych w sali gimnastycznej powitał Oskar Kwitek z klasy IIIb, który wprowadził zebranych w temat i atmosferę uroczystości.

Następnie Pani Dyrektor przedstawiła tło historyczne tych tragicznych wydarzeń i podkreśliła, jak ważne są dla Polaków te wydarzenia. Po części oficjalnej obejrzeliśmy część artystyczną składającą się z wierszy i piosenek przygotowanych przez uczniów. Opiekę artystyczną zajęły się Panie: Halina Sak i Maria Poprawa.

Na zakończenie delegacja uczniów, w skład której wchodzili uczniowie każdej z klas, złożyła kwiaty pod pomnikiem porucznika Michała Dowbora, który jest jedną z ponad 20 tysięcy ofiar zamordowanych w rosyjskich obozach jenieckich

 

Rafał Borkowski IId

BAL GIMNAZJALNY - 22 czerwiec 2012
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011-2012
Zakończenie roku szkolnego 2011-2012 odbyło się z udziałem burmistrza Białołęki p. Jacka Kaznowskiego. Prymusem szkoły został Michał Niewiadomski.
Wybraliśmy  "Nauczyciela z klasą" oraz "Uczennicę i ucznia z klasą". Wielu uczniów uzyskało wysoką średnią za wyniki w nauce i otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem.
Uroczyste rozpoczęcie zakończenia roku szkolnego
Przekazanie sztandaru klasom drugim   Prymus szkoły
Nauczyciel z klasą,  Uczennica z klasą oraz Uczeń z klasą Nasi najlepsi uczniowie  ! Nagroda Burmistrza dla najlepszej  uczennicy
 Szkoła z klasą  

 

STRONA GŁÓWNA    AKTUALNOŚCI    E-DZIENNIK      RODZICE    REKRUTACJA     KONTAKT