"Przytulna szkoła przy ulicy Przytulnej, szkoła przyjaźni i sukcesu"

           STRONA GŁÓWNA    AKTUALNOŚCI    E-DZIENNIK      RODZICE    REKRUTACJA     KONTAKT

STRONA GŁÓWNA

Aktualności

NASZA SZKOŁA

Historia szkoły
Lokalizacja
Szkoła z klasą
Przyjaciele

UCZNIOWIE

Samorząd uczniowski
Nasi uczniowie
Prymusi i stypendyści
Uczniowie z klasą

PRACOWNICY SZKOŁY

Dyrekcja
Sekretariat
Nauczyciel z klasą
Pracownicy obsługi

RODZICE

Prezydium Rady
Numer konta

PRAWO SZKOLNE

WSO

Program wychowawczy

Program profilaktyczny

GAZETKA "Przytulisko"

Wydania gazetki

Współpraca międzynarodowa

Comenius 2006 - 2009
Socates 2003 - 2006

PRACA SZKOŁY

Zajęcia pozalekcyjne
Szkolne konkursy
Wolontariat
Plan lekcji
Kalendarz
Zajęcia sportowe
Pedagog - Psycholog
Biblioteka
Pomoc medyczna
JUDO

WYDARZENIA

2011 - 2012
2010 - 2011

2009 - 2010

2008 - 2009

2007 - 2008
   Rok szkolny 2010 - 2011
  Rozpoczęcie roku szkolnego 2010 - 2011
   

1 września 2010 rozpoczął się nowy rok szkolny.Witamy nowych uczniów klas pierwszych oraz nowych nauczycieli ŻYCZYMY wszystkim owocnej pracy !
                                               zobacz więcej...
  18 września  2010 - akcja Sprzątania Świata 2010
   
Sprzątanie Świata” w tym roku odbyło się  pod hasłem
Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady

  Jako dekoracja posłużyły plakaty wykonane przez uczniów kazdej  klasy.Wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursach : EKO-ZNACZEK, EKO-RAP,  FOTOREPORTAŻ z akcji , PLAKAT, EKO-QUIZ WIEDZY. Po zaprezentowaniu swoich prac, wiedzy i umiejętności wszyscy rozeszliśmy się po okolicy. Każda klasa ruszyła w inną stronę – na przypisaną im ulicę.  

  Dzień Komisji Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas pierwszych
      
 

  14 października 2010 -  tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej.

   Jest to święto wszystkich pracowników oświaty. W naszej szkole uroczystości związane ze Świętem Edukacji Narodowej rozpoczęły się o godzinie 8.30. 
Uczniowie klasy II C przygotowali program artystyczny. Pomimo zimowej aury za oknem, atmosfera jaka panowała tego dnia w szkole, była wyjątkowa, przyjazna i ciepła.  Tego dnia odbyła się również bardzo ważna uroczystość szczególnie dla najmłodszych uczniów – ślubowanie klas pierwszych„ Pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali aktywnie i odpowiedzialnie uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych i w życiu szkoły, rozwijać swe możliwości intelektualne i zdobywać jak najlepsze wyniki w nauce, dbać o pozytywny wizerunek swej szkoły i godnie ją reprezentować, szanować jej tradycje i kultywować je, przestrzegać zasad i norm zachowania godnego ucznia gimnazjum. Uroczystość zakończyła się wręczeniem pamiątkowych dyplomów i klasowym zdjęciem.

zobacz więcej...

  Lekcja historii 
      
             W czwartek 27 października gościliśmy w naszej szkole bractwo rycerskie Kerin.
Występ poświęcony był czasom starożytnej Grecji i Persji. Panowie Michał Rychliński i Robert Nowakowski zawsze do swoich występów angażują uczniów, co czyni ich pokazy ciekawymi i uczniowie bardzo chętnie biorą w nich udział.
 
  Kiermasz ozdób świątecznych
 

8 grudnia 2010 roku odbył się w naszym gimnazjum kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski.

Kiermasz cieszył się wielkim zainteresowaniem i dlatego wszelkie dekoracje sprzedawały się jak „świeże bułeczki”. Zebrane środki przeznaczone zostaną na działalność SKW i SU.

                    

  Jasełka szkolne 2010
      

         Dnia 22 grudnia 2010 roku w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość, podyktowana odwieczną niemal tradycją obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia z należnymi honorami, jak co roku oczywiście. Z tej to okazji siostra Anna Markowicz oraz pani Marta Kopytowska (katechetka) zorganizowała przedstawienie, w którym udział wzięli uczniowie Gimnazjum nr 124 im. Polskich Noblistów. Wystąpił także chór szkolny pod opieką pani Haliny Sak.

zobacz więcej...

   Akcja "GÓRA GROSZA"
 

       Akcja „Góra grosza” została zakończona.  Do akcji zbierania pieniędzy przystąpiły prawie wszystkie klasy i łącznie zebrano 545,63zł  oraz 5,5 euro. Zebrana kwota jest przeznaczona na wsparcie rodzinnych domów dziecka. Najwięcej groszy zebrała klasa 2C, 3B i 1C.

Wyniki poszczególnych klas w akcji „ Góra grosza”: 1A – 21,70 zł, 1B – 11,8, 1C – 94,7, 1D – 27,1, 2A – 0, 2B – 26,57, 2C - 147,56, 2D  - 57,00, 2E  - 29,6, 3A  - 13,52, 3B  - 95,84, 3C – 20,12,  3D - 0

 
  Koncert noworoczny 
 

     

Dnia 13 stycznia bieżącego roku w Gimnazjum nr 124 w Białołęce został zorganizowany koncert noworoczny zatytułowany „Arie z humorem”. Arie operetkowe oraz musicalowe zaprezentowała pani Izabela Wesołowska, natomiast oprawę muzyczną zapewnił pan Antoni Czajkowski.

     Jako pierwszy został zaprezentowany utwór Pt. „Przetańczyć całą noc”, a później m.in. „White Christmas” oraz fragmenty muzyczne z musicalu „Hello Dolly” i „W 80 dni dookoła świata”.

     Celem koncertu było uświadomienie uczniom naszego gimnazjum, że zaprezentowany rodzaj muzyki można polubić. I rzeczywiście – udało się. Młodzież była bardzo zadowolona i nagrodziła występ obfitymi brawami.

Joanna Borkowska
   Lekcja obywatelska z udziałem burmistrza Dzielnicy Białołęka Jacka Kaznowskiego.
 
        

Dnia 2.02.2011r. w Gimnazjum nr. 124 im. Polskich Noblistów odbyło się spotkanie młodzieży pt. „Lekcja wychowania obywatelskiego”. Gośćmi byli p. Jacek Kaznowski– Burmistrz Dzielnicy Białołęka – oraz p. Dariusz Dolczewski – Radny Miasta Stołecznego Warszawa.
Burmistrz opowiedział uczniom o swojej pracy. Zapoznał ich też z planami inwestycyjnymi wobec Białołęki. Młodzież była bardzo zaciekawiona przemową p. Kaznowskiego. Pod koniec spotkania gimnazjaliści mogli zadawać pytania, na które goście wyczerpująco odpowiadali.
Głos też zabrali uczniowie należący do Młodzieżowej Rady Dzielnicy – podzielili się powodami, dla których postanowili działać w radzie i o tym, co udało im się osiągnąć. W trakcie spotkania odbył się też quiz dotyczący Polskich Noblistów, w którym można było wygrać opaski na rękę, długopisy oraz smycze.Na zakończenie czworo uczniów wręczyło gościom kwiaty i podziękowało za przybycie. Pan Dariusz Dolczewski poprosił też o możliwość zrobienia sobie z uczniami i Radą Pedagogiczną zdjęcia pamiątkowego.

Natalia Gałązka

    Bajka dla Choszczówki - pt "Pocahontas"
 
  

  Dnia 5 lutego 2011 roku, już po raz dziewiąty, w Gimnazjum nr 124 przy ulicy Przytulnej 3, została wystawiona „Bajka dla Choszczówki”. W tym roku opowiadała o niezwykłych przygodach młodej i odważnej Indianki Pocahontas oraz białego przybysza – Johna Smitha.
         Wszystkich gości powitała Pani dyrektor Bożena Rutkowska. Przedstawienie rozpoczęło się o godzinie 10:15 i już od pierwszych chwil wzbudziło u młodej publiczności niesamowite emocje. Najmłodsi z  zapartym tchem śledzili dramatyczne losy białych kolonizatorów, rozterki rodowitych mieszkańców Ameryki oraz rodzące się uczucie pięknej Indianki i Johna. Dzieci z przejęciem słuchały wzruszających pieśni Pocahontas i z wypiekami na twarzy  utożsamiały się z bohaterami przedstawienia.  Inscenizacja tej znanej opowieści została przygotowana przez klasę IIIa i wyreżyserowana przez Panią Adrianę Wiejak. Scenariusz opracowała uczennica Kasia Bagińska, która jednocześnie wcieliła się w rolę Pocahontas. Scenografią zajęła się Pani Małgorzata Możdżyńska, o sprzęt  nagłaśniający zadbał Pan Marcin Łyżwa, Pani Elżbieta Ramus i siostra Anna Markowicz, jako opiekunowie samorządu uczniowskiego, zadbały o prawidłową atmosferę całej imprezy.

Mimo że przedstawienie trwało aż 40 minut, dzieciom czas ten wcale się nie dłużył. Świadczyły o tym burzliwe oklaski, którymi nagradzano występujących aktorów oraz zarumienione z przejęcia policzki młodej widowni.
  Po obejrzeniu przedstawienia przyszedł czas na zabawę. Uczniowie klasy IIe zorganizowali liczne konkursy i gry. Wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałymi zdolnościami i zostali nagrodzeni pysznymi słodyczami. 
     Następnie przyszedł czas na konkurs wiedzy na temat obejrzanego wcześniej przedstawienia. Trudne i podchwytliwe pytania zadawała oczywiście Pocahontas – Kasia Bagińska, a prawidłowe odpowiedzi nagradzane były oklaskami i słodyczami. W czasie trwania imprezy uczestnicy mogli gasić pragnienie i zaspokajać głód w bufecie zorganizowanym w sąsiednich pomieszczeniach.
Wszyscy, zarówno uczestnicy, jak też organizatorzy i wykonawcy byli zgodni, że kolejna edycja „Bajki dla Choszczówki” stała się ważnym wydarzeniem w naszej dzielnicy.

A.Wiejak

zobacz więcej...

  Ekologiczny tydzień z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w m.st. Warszawie Sp. z o.o.
 

Ekologiczny tydzień z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w m.st. Warszawie Sp. z o.o.

W dniach 7-11 lutego 2011 r. w Gimnazjum nr 124, im. Polskich Noblistów, ul. Przytulna 3 odbył się ekologiczny tydzień z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie. Codziennie, w godzinach 9:00-16:00 mieszkańcy Białołęki mogli wymienić odpady surowcowe na pomarańcze! Celem akcji była promocja idei recyklingu oraz szerzenie świadomości ekologicznej w zakresie selektywnej zbiorki odpadów.
Jedna osoba  mogła otrzymać pomarańcze, jeżeli przyniesie10 butelek lub słoików szklanych  lub:
10 butelek lub kubeczków plastikowych,10 kartonów po napojach (mleku, sokach...),3 kg makulatury.
Akcja miała zachęcić w szczególności najmłodszych mieszkańców stolicy do segregowania śmieci oraz dbania o czystość środowiska.Zebrane w ciągu tygodnia odpady zostały poddane recyklingowi. Dzięki czemu materiały w nich zawarte ulegną powtórnemu przetworzeniu. Poprzez segregację odpadów każdy z nas aktywnie uczestniczy w ochronie środowiska.
Skorzystaliśmy z okazji i wymieniliśmy odpady na pomarańcze!

  SPOTKANIE PARTNERSKIE - wizyta szkoły ze Szwecji
 

Międzynarodowy projekt współpracy szkół COMENIUSA  
Od roku szkolnego 2010/2011 Gimnazjum Nr 124 bierze udział w projekcie „Amazing Blue Europe”, którego tematyka ściśle związana jest z ekologią. Szkoły biorące udział w projekcie mają okazję do wymiany doświadczeń na temat stanu środowiska naturalnego w poszczególnych krajach. Każda ze szkół biorących udział w projekcie ma za zadanie realizację własnego, autorskiego programu ekologicznego. Nasze gimnazjum upowszechniać będzie wiedzę na temat korzyści płynących z segregacji odpadów poprzez realizację programu “Environment protection starts with your rubbish bin”.  

        W dniach 07.02-11.02.2011r. odbyło się spotkanie szkoły ze Szwecji w naszym Gimnazjum  połączone z akcją „Ekologiczny tydzień z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie”. Celem akcji MPO była promocja recyklingu oraz szerzenie świadomości w zakresie selekcji odpadów. W tym samym czasie nasi uczniowie z uczniami ze szkoły szwedzkiej wymieniali się wiadomościami na temat stanu środowiska w Polsce i Szwecji. Brali również udział w warsztatach organizowanych przez MPO w zakładzie unieszkodliwiania stałych odpadów komunalnych.

      Projekt Comenius i akcja MPO ma w szczególności upowszechniać wiedzę na temat korzyści płynących z segregacji odpadów oraz dbania o czystość środowiska.  


         Szwedzka młodzież w Białołęce
 
         W czwartek 9 lutego 2011 kilku osobowa grupa młodzieży z opiekunami ze Szwecji wraz ze swoimi rówieśnikami z Gimnazjum nr 124 im. Polskich Noblistów mieli okazję spotkać się z burmistrzem Dzielnicy Białołęka Jackiem Kaznowskim.
   
 Podczas spotkania goście usłyszeli trochę o historii i współczesnej Białołęce, mieli okazję obejrzenia herbu i sztandaru. Młodzież z entuzjazmem przyjęła wiadomość, że w naszej dzielnicy istnieje Młodzieżowa Rada Dzielnicy, której członkowie wchodzą również w skład Młodzieżowej Rady Warszawy. Poruszane były również tematy związane z kulturą i rekreacją. Młodzież obejrzała prace mieszkańców, które wpłynęły na konkurs fotograficzny „Dlaczego tutaj? Białołęka i jej mieszkańcy”. Na koniec nastąpiło uroczyste wręczenie drobnych upominków związanych z Białołęką i zaproszono wszystkich do wspólnego zdjęcia, które możecie Państwo podziwiać na naszej stronie.

zobacz więcęj...

  Dzień Wiosny -  zobacz więcej...
  Apel z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja
 

Uchwalona 3 maja 1791 roku polska konstytucja, była pierwszym takim dokumentem w Europie, a drugim na świecie. Uchwalenia konstytucji wymagała sytuacja – Polska była osłabiona po pierwszym rozbiorze, który miał miejsce w 1772 roku.

Czego dotyczyła uchwalona konstytucja? Przede wszystkim znosiła ustawę liberum veto, która już od wielu lat rujnowała podejmowane w słusznej sprawie decyzje na zgromadzeniach. Od tej chwili decyzje miały zapadać większością głosów. Zniesiono również wolną elekcję, która opanowała Polskę dwa lata po bezpotomnej śmierci Zygmunta Augusta w 1572 roku. Odrzucenie jej miało nie dopuścić do ingerowania obcych mocarstw w wewnętrzne sprawy Polski. Oprócz tego Rzeczpospolita miała się stać monarchią konstytucyjną na wzór Anglii, tzn. władzę wykonawczą oddano w ręce specjalnego rządu, zwanego Strażą Praw, na którego czele stał król. Wprowadzono także równouprawnienie w sprawach religijnych, jednak cały czas główne i uprzywilejowane miejsce zajmował kościół katolicki. Nowa konstytucja nie zwalniała nikogo od płacenia podatków, wręcz przeciwnie: nałożono nowe opodatkowanie – dla szlachty było to 10% dochodów, a dla duchowieństwa i mieszczan 20%.
    Uczniowie naszego gimnazjum uczcili rocznicę uchwalenia konstytucji uroczystym apelem dnia 29 kwietnia 2011 roku . Część artystyczną przygotowała Pani Iwona Biernat wraz z Panią Haliną Sak. Na początku usłyszeliśmy okolicznościową pieśń „Witaj majowa jutrzenko”, następnie „Kwiaty polskie”, „Żeby Polska była Polską” i „Do przodu Polsko”. Mogliśmy również „obejrzeć” wydarzenia, rozgrywające się na tle uchwalanej konstytucji, m.in.: kłótnię
carycy Katarzyny i króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, czy też strajk przekupionych szlachciców, którym „na rękę” były dotychczasowe ustawy, a także prawa dla niemożnych szlachciców, podlegających bogatszym. Na koniec uczniowie z zaprzyjaźnionego gimnazjum zaprezentowali tańce ludowe.
Ten uroczysty apel obrazujący wydarzenia z końca XVIII wieku pozwolił uczniom przenieść się w czasy Sejmu Czteroletniego i pogłębić swoją wiedzę o niezwykle ważnych wydarzeniach dla Polski. Pamiętajmy również, że dzień 3 maja stał się narodowym świętem Matki Boskiej Królowej Polski. Ten tytuł przyznał 1 kwietnia 1656 roku we Lwowie król Jan Kazimierz Waza. Dlatego też ten dzień jest podwójnie czczony przez Polaków.

               Joanna Borkowska kl. Id

  Spotkanie z aktorem -  Waldemarem Obłozą
 

    Dnia 12 maja 2011 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z aktorem, Waldemarem Obłozą. Poświęcone one było rozwojowi teatru przez kolejne epoki. Zebraliśmy  w sali judo. W warsztatach teatralnych brały udział klasy pierwsze i drugie. Pan Waldemar Obłoza opowiadał nam, jaki związek ma teatr z życiem codziennym. Nie był to jednak nudny wykład na temat teatru. Nasz gość potwierdzał swoje słowa za pomocą krótkich scenek, z udziałem uczestniczących w warsztatach uczniów, oraz przytaczał przykłady ze swojego życia. Uświadomił nam, że od urodzenia jesteśmy swego rodzaju aktorami. „Podróż” zaczęliśmy od starożytnej Grecji, a skończyliśmy na renesansie. Sądzę, że takie spotkanie miało wielki wpływ na postrzeganie teatru przez uczniów naszego gimnazjum. Wygląda na to, że takie zajęcia  każdemu przypadły do gustu, gdyż propozycję następnego spotkania uczniowie  przyjęli z radością.

Rafał Borkowski kl. Id

zobacz więcej....

  „Rotary Club” - zagraniczni goście w naszym gimnazjum
 

Dnia 5 maja 2011 roku o godzinie 10:00 w naszym gimnazjum mogliśmy gościć młodzież z Brazylii, Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Byli to Nayra Herrera, Isadora Cano, Lorena Clark, Marra Collins, Paul Mackenzie i Kevin Bardin. Przyjechali oni do Polski na 10 miesięcy, w ramach wymiany młodzieży organizowanej przez członków Rotary Club.

Na początku przedstawili się, mówiąc, ile mają lat, skąd przybyli i gdzie się w chwili obecnej uczą. Następnie Pan Paweł Rosiński opowiedział o historii i działalności klubu Rotary, oraz o tym, na czym polega wymiana i co ma na celu..Potem Wiktoria Rosińska przedstawiła uczniom, jak wygląda pobyt w innym kraju, w tym wypadku, w Meksyku. Na początku osoba, która przyjechała, zostaje przydzielona do danej rodziny i szkoły, by tam mieszkać i uczyć się. Podczas dziesięciomiesięcznego pobytu można poznać wielu nowych ludzi, cudzoziemców, jak  również innych przybyszów z Europy, którzy przyjechali na wymianę. Poznaje się także historię, obyczaje i dorobek kulturowy owego kraju, jak również życie codzienne, religię i różne odmiany języka, który w 63 dialektach Meksyku znacznie się zmienia. Drugą częścią spotkania był film o Brazylii, przedstawiony przez jedną z rodowitych mieszkanek tego kraju. Opowiadała o kulturze, popularnych sportach i zabawach. Przed przyjazdem do Polski myślała, że jest to kraj przeciętny, który nie jest ani zły, ani dobry. Teraz już wie, że jest inaczej, a najbardziej podobał jej się śnieg, którego nigdy wcześniej nie widziała.
    Działalność Rotary Club ma na celu uświadamianie młodzieży, jak piękny jest świat i ile cudownych przyjaźni można zawrzeć z ludźmi mieszkającymi w bliskich, bądź odleglejszych zakątkach globu. Dzięki wymianie młodzież może odwiedzać takie kraje jak: Tajwan, Peru, Chiny, Wenezuela, Brazylia, Stany Zjednoczone (w tym Alaska), Meksyk. Do projektu powoli przyłącza się również Europa, takie kraje jak: Niemcy, Francja, Anglia i Włochy.

 Joanna Borkowska kl. Id

zobacz więcej....

  Spotkanie z dziennikarką - Marzeną Rogalską
 

         Dnia
6 czerwca w Gimnazjum nr 124 przy ul. Przytulnej odbyło się spotkanie uczniów ze znaną dziennikarką radiową i telewizyjną, Marzeną Rogalską. Rozmowa rozpoczęła się od tego, że Pani Marzena opowiedziała o tym, jak została dziennikarką i jak rozwijała się jej kariera, od pracy w regionalnej stacji radiowej w Krakowie, poprzez pracę w radiu RMF, radiu Kolor, prowadzenie programów telewizyjnych w stacji TVN Style i TV Puls, aż do pracy w radiu Złote Przeboje i programie II TVP, gdzie bierze udział w popularnym teleturnieju „Kocham Cię, Polsko”. Uczniowie zadawali pytania, gość udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Dziennikarka opowiadała o ludziach, których spotkała, z którymi pracowała, o tym, jak trudno jest przygotować własną audycję i jak niełatwo jest przejść z radia do telewizji, gdzie każdy ruch musi być przećwiczony. Marzena Rogalska okazała się osobą otwartą, sympatyczną, mającą  poczucie humoru. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali wypowiedzi gościa, a całe spotkanie uwieńczyły owacje na stojąco i kwiaty.  

zobacz więcej....

  "Patroni naszej szkoły”  oraz  Dzień Dziecka
 

 „Nobliści znad Wisły i Odry”

      1 czerwca przypada święto zwane „Dniem Dziecka”. Choć gimnazjaliści starają się pokazać, że nie są już dziećmi, gdy przychodzi takie święto, chcą i lubią z niego korzystać.W naszym gimnazjum „dziecięca uroczystość” przebiegała również pod hasłem: „Patroni naszej szkoły”.
       Klasy pierwsze i drugie przygotowały scenkę dotyczącą jednego z patronów naszej szkoły, jak również znanych Noblistów, w większości polskiego pochodzenia. Tak więc 1a przedstawiła postać Lecha Wałęsy, 1b – Henryka Sienkiewicza, 1c – Władysława Reymonta, 1d – Marii Skłodowskiej - Curie, 2a – Czesława Miłosza, , 2b – Alberta Michelsona, 2c – Józefa Rotblata, 2d – Wisławę Szymborską, a 2e – Alfreda Nobla. W Jury zasiadła przewodnicząca Rady Rodziców, Pani pedagog, Siostra Anna oraz jedna z uczennic klas trzecich. Ostatecznie wygrała klasa 1b uzyskując w sumie 59 punktów. Nagrodą jest dopłata do zakupu biletów na seans  filmowy.

zobacz więcej....

  Prezentacje projektów edukacyjnych 
 

Dnia 14 czerwca 2011 roku w gimnazjum nr 124 w Choszczówce miała miejsce prezentacja pierwszych projektów edukacyjnych, które odbyły się na forum klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Swoje projekty przedstawiło łącznie pięć grup.
      Projekt  grupy z klasy 1 a zatytułowany był
„Czy kobieta zawsze była modnisią? – jak zmieniły się kanony mody kobiecej od  starożytności do XX wieku”. 
Jako druga wystąpiła grupa z klasy 1 c  z przedstawieniem pod tytułem
,,Najlepszy król Polski’’, a następnie  projekt z wychowania fizycznego „Dlaczego ludzie decydują się na uprawianie sportów  ekstremalnych” również grupy z klasy 1 c.
Klasa Id zaprezentowała prace o temacie
„Vincent van Gogh – czy artyście potrzebny jest tylko talent?” oraz „Miejsca przeklęte na wieki – jakie obecnie istnieją źródła zagrożeń promieniotwórczych i jakie niebezpieczeństwa wiążą się ze składowaniem odpadów promieniotwórczych?”. Projekty zostały przyjęte z entuzjazmem i nagrodzone licznymi oklaskami.   

Filip Hancke

zobacz więcej...

  Dzielnicowy konkurs fizyko-chemiczny pod patronatem muzeum Marii Curie-Skłodowskiej
 

Bieżący rok został ogłoszony rokiem Marii Skłodowskiej – Curie. Wybitna polska uczona była pierwszą kobietą, która objęła katedrę paryskiego uniwersytetu, Sorbony i jako jedyna kobieta dwukrotnie otrzymała Nagrodę Nobla. Po raz pierwszy w 1903 roku, wraz z mężem Piotrem Curie oraz Henrim Becquerelem, w dziedzinie fizyki, a kolejny raz w 1911 roku, tym razem sama i w dziedzinie chemii.

Właśnie dlatego rozdanie nagród tego niezwykłego konkursu miało miejsce w muzeum im. Marii Skłodowskiej – Curie dnia 23 maja o godzinie 12:00. Uroczystość zgromadziła pedagogów z gimnazjów: nr 121 im. Wojciecha Zawadzkiego, nr 122 im. Generał Charles de Gaulle, nr 123 im. Jana Pawła II, nr 124 im. Polskich Noblistów, nr 125, nr 164 oraz nr 333 im. Radiowej Trójki. Część artystyczną przygotowali uczniowie z gimnazjum nr 124 i występ rozpoczęli pieśnią „Gaude Mater Polonia”. Następnie prowadzący powitali wszystkich gości i rozpoczęło się rozdawanie nagród laureatom konkursu języka angielskiego „Pollution. Environmental Issues.”

Potem uczniowie wykonali piosenkę „Kwiaty polskie” i zapoznali zebranych z działalnością Marii Skłodowskiej – Curie w latach 1911 – 1912. Maj 1912 roku to przyjazd Henryka Sienkiewicza do Paryża z petycją do Marii. Młodzież przybliżyła to wydarzenie poprzez scenkę, która przedstawiała wizytę sławnego pisarza w domu Noblistki i rozmowę o powrocie do kraju. Następnie w gitarowym wykonaniu zabrzmiała piosenka „Pokolenia”, po czym rozpoczęto rozdawanie dyplomów wyróżnionym finalistom, jak również zwycięzcom konkursu chemiczno – fizycznego. Na koniec uczniowie podziękowali nauczycielom, którzy wytrwale przygotowywali ich do tak wielkiego przedsięwzięcia.

 zobacz więcej....

  Bal gimnazjalny 2011
     
 
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011-2012
   

   STRONA GŁÓWNA    AKTUALNOŚCI    E-DZIENNIK      RODZICE    REKRUTACJA     KONTAKT