"Przytulna szkoła przy ulicy Przytulnej, szkoła przyjaźni i sukcesu"
Przytulne Gimnazjum nr 124 Szkoła z klasą Socrates Comenius

STRONA GŁÓWNA    AKTUALNOŚCI    E-DZIENNIK      RODZICE    REKRUTACJA     KONTAKT

STRONA GŁÓWNA

Aktualności

NASZA SZKOŁA

Historia szkoły
Lokalizacja
Szkoła z klasą
Przyjaciele

UCZNIOWIE

Samorząd uczniowski
Nasi uczniowie
Prymusi i stypendyści
Uczniowie z klasą

PRACOWNICY SZKOŁY

Dyrekcja
Sekretariat
Nauczyciel z klasą
Pracownicy obsługi

RODZICE

Prezydium Rady
Numer konta

PRAWO SZKOLNE

WSO

Program wychowawczy

Program profilaktyczny

GAZETKA "Przytulisko"

Wydania gazetki

Współpraca międzynarodowa

Comenius 2006 - 2009
Socates 2003 - 2006

PRACA SZKOŁY

Zajęcia pozalekcyjne
Szkolne konkursy
Wolontariat
Plan lekcji
Kalendarz
Zajęcia sportowe
Pedagog - Psycholog
Biblioteka
Pomoc medyczna
JUDO

WYDARZENIA

2011 - 2012
2010 - 2011
2009 - 2010

2008 - 2009

2007 - 2008


ROK SZKOLNY 2009 - 2010   

Międzynarodowy projekt współpracy szkół COMENIUSA 
„Amazing Blue Europe”

        Od roku szkolnego 2010/2011 Gimnazjum Nr 124 bierze udział w projekcie „Amazing Blue Europe”, którego tematyka ściśle związana jest z ekologią. Szkoły biorące udział w projekcie będą miały okazję do wymiany doświadczeń na temat stanu środowiska naturalnego w poszczególnych krajach. Uczniowie dowiedzą się jakie zagrożenia niesie niewłaściwe eksploatacja zasobów naturalnych, oraz jakie są szanse aby ratować środowisko i jakie działania należy w tym celu podejmować. Dowiedzą się również jaki jest stan polskich i europejskich gleb, wód, powietrza czy lasów. Dodatkowo każda ze szkół biorących udział w projekcie będzie miała za zadanie realizację własnego, autorskiego programu ekologicznego. Nasze gimnazjum upowszechniać będzie wiedzę na temat korzyści płynących z segregacji odpadów poprzez realizację programu “Environment protection starts with your rubbish bin”.  Koordynatorem projektu jest francuska szkoła w Huriel. Pozostałe szkoły biorące w nim udział pochodzą m.in. z Hiszpanii, Słowacji, Anglii, Finlandii i Włoch.


 Zakończenie roku szkolnego 2009- 2010

  Prymusem szkoły został Michał Niewiadomski.
Wybraliśmy  "Nauczyciela z klasą" oraz "Uczennicę i ucznia z klasą". Wielu uczniów uzyskało wysoką średnią za wyniki w nauce i otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem.

  Aktywny samorząd  - Wybory  w naszej szkole
Z inicjatywy samorządu szkolnego przeprowadziliśmy wybory na prezydenta Rzeczypospolitej w naszej szkole. Wyniki wyborów nie różniły się od rzeczywistości.

 Europejski Dzień Dziecka

        W dniu 1 czerwca 2010r. w naszym Gimnazjum obchodziliśmy  „Europejski Dzień Dziecka”. Naszym przewodnikiem po zaułkach Unii   Europejskiej była bardzo sympatyczna postać, którą i my i nasi rodzice znamy z dobranocek, Koziołek Matołek. 

    Biedaczyna tuła się po całej Europie w drodze do swojego wyśnionego Pacanowa. Wiele się dowiedział, wiele nauczył, wiele zaobserwował. Tym 

wszystkim zechciał się z nami podzielić. Opowiadał o tym co zobaczył, czego doświadczył. Niestety, trochę mu się od tych podróży poprzewracało w głowie, zrobił się strasznie zarozumiały i niektórzy z naszych kolegów i koleżanek musieli mu pokazać, że uczniowie z Przytulnej też wiele wiedzą i doświadczyli wielu ciekawych rzeczy współpracując z innymi europejskimi szkołami w ramach projektów Comenius. Uczniowie z Gimnazjum Nr 124 zaprezentowali również swoją wiedzę i umiejętności biorąc udział w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej i konkursie piosenki w języku obcym.

 Całą uroczystość zabarwił także występ zespołu tanecznego ze szkoły tańca Equrrola Dane Studio na Tarchominie, który udowodnił nieszczęsnemu Matołkowi, że tutaj też się tańczy i to nie gorzej niż na światowej sławy festiwalach.

         Data zobowiązuje więc prowadzący uroczystość zapoznali widzów z tradycjami obchodów dnia dziecka w różnych krajach. Na koniec czekała wszystkich jeszcze jedna, bardzo miła niespodzianka. Dyrektor Bożena Rutkowska, w imieniu swoim i Rady Rodziców złożyła wszystkim „dzieciom” życzenia z okazji ich święta oraz wręczyła im słodkie upominki. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Na szczęście kolejny dzień dziecka już za rok.

Anna Nogajska


  KATYŃ - "DĘBY PAMIĘCI"

    27 maja 2010 roku odbyła sie uroczystość z okazji
70 rocznicy zbrodni katyńskiej, którą zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Dzielnicy Białołęka Pan Jacek Kazanowski, Proboszcz parafii w Płudach ksiądz Mirosław Bielawski, przedstawiciele Wydziału Oświaty, dyrektorzy białołęckich szkół, kombatanci - Wiesław Newecki, Andrzej Rumianek, Grzegorz Malinowski - hejnalista Zamku Królewskiego w Warszawie, poczty sztandarowe białołęckich szkól, nauczyciele, gimnazjaliści.


  Konkursy dzielnicowe

   W Gimnazjum 124 im. Polskich Noblistów nagrodziliśmy laureatów i finalistów dzielnicowym konkursów (7 maja 2010)

  Nie ma chyba nic przyjemniejszego jak włożyć w coś pracę i zostać docenionym. Mogli się o tym przekonać laureaci i finaliści dwóch dzielnicowych konkursów, których organizatorem było Gimnazjum nr 124 im. Polskich Noblistów- mianowicie V edycji Konkursu Chemiczno-Fizycznego im. Marii Skłodowskiej - Curie dla uczniów klas drugich gimnazjum pod patronatem Dyrektora Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie oraz Konkursu Języka Angielskiego z wykorzystaniem technologii komputerowej „Member States of the European Union”.

   Nad dwuetapową organizacją konkursowego przedsięwzięcia czuwały pomysłodawczynie- nauczycielki naszego gimnazjum- pani Elżbieta Borowa-Wójcik, pani Iwona Jastrzembska, pani Anna Nogajska oraz pani Katarzyna Goluch.

  Uroczystość podsumowania wyników i rozdania nagród odbyła się 20 kwietnia 2010 r. w naszym gimnazjum. Wzięli w niej udział laureaci i finaliści konkursów oraz dyrektorzy i nauczyciele białołęckich gimnazjów.

    Pani Dyrektor Bożena Rutkowska powitała gości, podsumowała wyniki, wręczyła nagrody, wyróżnienia i podziękowania. W konkursie chemiczno-fizycznym I miejsce zajęli: Aleksandra Kamieńska (G 124) i Bartłomiej Boczek (G 122), II miejsce – Sebastian Jakóbiak (G 123), a III miejsce - Tomasz Jaskólski (G 125) oraz Grzegorz Kois (G 124). W konkursie języka angielskiego nagrodzeni zostali za I miejsce – Małgorzata Korzeniewska (G 125), II miejsce – Nina Lewandowska (G 123), III miejsce Grzegorz Ehrenhalt (G 124).

    Podczas uroczystości goście mogli obejrzeć zwycięską prezentację o państwach członkowskich Unii Europejskiej, ale także posłuchać piosenek oraz obejrzeć inscenizację- wspomnienie z życia Marii Curie - Skłodowskiej w wykonaniu uczennic naszego gimnazjum.

    Jako laureatka pragnę w imieniu uczestników obu konkursów, złożyć podziękowania nauczycielom, którzy poświęcili swój czas oraz włożyli trud w przygotowanie uczniów do rywalizacji z jakże ważnych -choć trudnych- współcześnie dziedzin.

      Podziękowania kierujemy również do Dyrektorów gimnazjów, za życzliwe wsparcie wysiłku nauczycieli, którzy inspirują młodzież do twórczych działań, stwarzając warunki do rozwijania pasji i zainteresowań.

Aleksandra Kamieńska


Nasi Mistrzowie JUDO
 • Krzysztof Galaś
 • Patryk Bronic
 • Aleksander Brożek
 • Przemysław Szerszeniewski
oraz
 • Damian Siuta - piłka siatkowa

 Bajka dla Choszczówki  pt "MULAN"

          Dnia 23 stycznia 2010 r. w naszym gimnazjum wystawiona została tzw. Bajka dla Choszczówki, czyli przedstawienie na podstawie disnejowskiego filmu ”Mulan" wraz z balem karnawałowym. Na bajkę, przygotowaną przez klasę 2 a  przybyło mnóstwo małych gości wraz z rodzicami. Przedstawienie na podstawie scenariusza Kasi Bagińskiej i Bartka Lachowicza rozpoczęło się o godzinie 11:00.

   Opowiadało historię młodej Chinki, która przebiera się za mężczyznę oraz udaje się za swojego starego ojca do wojska. Przeżywa wiele przygód, lecz dzięki wytrwałości i uporowi udaje jej się przynieść swojej rodzinie utracony zaszczyt. Scena udekorowana była w chińskim stylu (za scenografię dziękujemy Pani Marcie Kozyrskiej oraz uczniom naszej szkoły, a szczególnie Gabrysi Świerczewskiej). Aktorzy przebrani w prawdziwe kimona i profesjonalnie umalowani wyglądali zupełnie inaczej niż na co dzień, byli często nierozpoznawalni nawet przez bliskie osoby.

   Po udanym występie uczniowie porwali dzieci do tańca i zabawy. Wybraliśmy też króla i królową balu, którym wręczono korony i upominki. Po poczęstunku, pamiątkowych zdjęciach i wspaniałej zabawie dzieci z żalem odchodziły z rodzicami do domu. Wszystkich zaprosiliśmy na kolejną bajkę w przyszłym roku.

  Obecna klasa 2 a
jest trzecią z kolei klasą, z którą po raz szósty Pani Adriana Wiejak zorganizowała bajkowe przedstawienie:
                

 • Luty 2003 -„O rybaku i złotej rybce
 • Styczeń 2005 -„O Królewnie Śnieżce i krasnoludkach”                      
 • Styczeń 2006 -   Kopciuszek”                    
 • Styczeń 2008 -   „Jaś i Małgosia”                  
 • Styczeń 2009 -    „Herkules”                   
 • Styczeń 2010 - „Mulan”

                                                                                  Kasia Bagińska


Jasełka - pt "Pasterz w adidasach i anioł‑kanciarz"

     Dnia 22 grudnia 2009 roku w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość, podyktowana odwieczną niemal tradycją obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia z należnymi honorami, jak co roku oczywiście. Z tej to okazji pani Renata Dziedzic (polonistka) wraz z siostrą Anną Markowicz (katechetka) zorganizowały przedstawienie, w którym udział wzięli uczniowie Gimnazjum nr 124 im. Polskich Noblistów.

 


 Spotkanie z dziennikarzem Panem Tomaszem Kinem

Dnia 21 października 2009 roku Gimnazjum nr 124 odwiedził dziennikarz radiowy i telewizyjny – Pan Tomasz Kin. Pracuje on w TVN Style, gdzie wraz z Karoliną Piotrowską prowadzi program pt. „Magiel Towarzyski”, w którym subiektywnie ocenia i komentuje wypowiedzi oraz skandale dotyczące polskich gwiazd. Swoją karierę zaczynał w tarnobrzeskim radiu Leliwa, obecnie pracuje w stacji Roxy FM. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej i brali w nim udział wszyscy uczniowie Gimnazjum przy ulicy Przytulnej.  Młodzież zadawała  pytania na temat  pracy w radiu i telewizji.  Dziennikarz ma ciekawą i wyrazistą osobowość, która sprawia, że  chciało się go bliżej poznać. Gość opowiadał o tym, że zawód dziennikarza to świetna praca dla osób wygadanych i ciekawych świata, że każdy powinien odpowiadać za swoje słowa w wywiadach do kolorowych gazet, że sprzedawanie mediom swojej intymności jest żenujące. Pan Tomasz sprawił, że była to raczej sympatyczna rozmowa z uczniami niż wywiad. Wszyscy pożegnali dziennikarza gromkimi brawami, a on obiecał, że w kolejnym odcinku „Magla Towarzyskiego” pozdrowi uczniów z Gimnazjum nr 124.

                                        Adrianna Wiejak


Dzień Komisji Edukacji Narodowej
i Ślubowanie klas pierwszych

  14 października 2009 -  tradycyjnie obchodzimy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty. W naszej szkole uroczystości związane ze Świętem Edukacji Narodowej rozpoczęły się o godzinie 9.00. Uczniowie klasy II A przygotowali program artystyczny. Pomimo zimowej aury za oknem, atmosfera jaka panowała tego dnia w szkole, była wyjątkowa, przyjazna i ciepła.  Tego dnia odbyła się również bardzo ważna uroczystość szczególnie dla najmłodszych uczniów – ślubowanie klas pierwszych. „ Pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali aktywnie i odpowiedzialnie uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych i w życiu szkoły, rozwijać swe możliwości intelektualne i zdobywać jak najlepsze wyniki w nauce, dbać o pozytywny wizerunek swej szkoły i godnie ją reprezentować, szanować jej tradycje i kultywować je, przestrzegać zasad i norm zachowania godnego ucznia gimnazjum. Uroczystość zakończyła się wręczeniem pamiątkowych dyplomów i klasowym zdjęciem. 18 września  2009 - akcja Sprzatania Świata 2009
Sprzątanie Świata” w tym roku odbyło się  pod hasłem
„Pamietajmy o Ziemi - codziennie”.
Jako dekoracja posłużyły plakaty i komiksy wykonane przez uczniów kazdej  klasy. Po pobraniu worków i rękawiczek rozeszliśmy się po okolicy. Każda klasa ruszyła w inną stronę – na przypisaną im ulicę.   
 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego wziął udział bursmistrz Białołęki p. Kaznowski. Nasza szkoła  cieszy się dobrą opinią, a dowodem tego jest utworzenie aż pięciu klas pierwszych!!!


 • Od dnia 14 września 2009 r. w Gimnazjum Nr 124 rozpoczynają się zaję sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży „SPORTOWA BIAŁOŁĘKA”.
  Zajęcia prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum nr 124.

 
STRONA GŁÓWNA    AKTUALNOŚCI    E-DZIENNIK      RODZICE    REKRUTACJA     KONTAKT