"Przytulna szkoła przy ulicy Przytulnej, szkoła przyjaźni i sukcesu"
Przytulne Gimnazjum nr 124 Szkoła z klasą Socrates Comenius

STRONA GŁÓWNA

Aktualności

NASZA SZKOŁA

Historia szkoły
Lokalizacja
Szkoła z klasą
Przyjaciele

UCZNIOWIE

Samorząd uczniowski
Nasi uczniowie
Prymusi i stypendyści
Uczniowie z klasą

PRACOWNICY SZKOŁY

Dyrekcja
Sekretariat
Nauczyciel z klasą
Pracownicy obsługi

RODZICE

Prezydium Rady
Numer konta

PRAWO SZKOLNE

WSO

Program wychowawczy

Program profilaktyczny

GAZETKA "Przytulisko"

Wydania gazetki

Współpraca międzynarodowa

Comenius 2006 - 2009
Socates 2003 - 2006

PRACA SZKOŁY

Zajęcia pozalekcyjne
Szkolne konkursy
Wolontariat
Plan lekcji
Kalendarz
Zajęcia sportowe
Pedagog- Psycholog
Biblioteka
Pomoc medyczna
JUDO
E-learning

WYDARZENIA

2011 - 2012
2010 - 2011

2009 - 2010

2008 - 2009

2007 - 2008


Wydarzenia              Rok szkolny 2008/2009

Zakończenie roku szkolnego 2008/2009


Bal gimnazjalistów klas trzecich
bal
bal
.

 Wizyta w szkole partnerskiej w Grecji w Patras     
  W dniach od 8 do 14 grudnia 2008 uczestniczyłam w wymianie uczniów, pomiędzy moją szkołą, czyli Gimnazjum nr 124 w Warszawie i szkołą z Patras. Na miejscu zostaliśmy przydzieleni, do rodzin greckich. Następnego dnia, wraz z nauczycielami udaliśmy się na wycieczkę do winiarni znajdującej się w okolicy, zwiedziliśmy tam dom założyciela winiarni Gustawa Clausa, a następnie miejsce gdzie przechowuje się wielkie beczki z winem. Stamtąd udaliśmy się do miejscowości Rio, gdzie podziwialiśmy zabytki historyczne tego regionu, jak i most, który łączy ten półwysep ze stałą częścią kontynentu. W środę spędziliśmy cały ranek w szkole, gdzie uczestniczyłyśmy w zajęciach lekcyjnych. Szkoła w Patras okazała się niezwykle ciekawym miejscem, bardzo wiele się tam nauczyłam o kulturze tego kraju.
Cały ten wyjazd wspominam bardzo miło, to było doświadczenie w moim życiu, dzięki któremu poznałam grecką kulturę, sposób nauczania, historię oraz język. Poznałam tam wielu ciekawych ludzi, to był dobrze spędzony czas.


K.Kwiatkowska
 

1958 - 2008    -   50 - lecie naszej szkoły


Warsztaty z Panem Obłozą  

 
      W naszej szkole odbyły się warsztaty teatralne, które poprowadził polski aktor, Waldemar Obłoza. Jest on znany z wielu ról teatralnych i filmowych. Obecnie występuje on między innymi w takich serialach jak: „Na Wspólnej”, „Miodowe Lata” i „Plebania”.

  W warsztatach prowadzonych przez tego właśnie aktora, wzięli udział uczniowie dwóch klas pierwszych. Tematem przewodnim zajęć był teatr starożytny. Pan Obłoza opowiadał też o teatrze osiemnastowiecznym. Początkowo zajęcia te nie wydawały się ciekawe, a niektórzy porównywali je nawet z tradycyjnymi lekcjami w szkole. Na szczęście po pewnym czasie atmosfera uległa zmianie. Pan Obłoza w coraz ciekawszy sposób opowiadał nam o dziejach teatru. Wymyślał różne scenki, które później odgrywali uczniowie. Dzięki temu mogliśmy poczuć klimat czasów, o których nam mówił. Aktor bardzo ożywił wszystkich, którzy znajdowali się w sali. Scenki były za każdym kolejnym razem śmieszniejsze i wymagały coraz więcej odwagi od tych, którzy je odgrywali.

Olga Remiszewska


Sprzątanie Świata 2008

  Sprzątanie Świata” w tym roku odbywało się ono pod hasłem
„Chrońmy nasze lasy!”  Jako dekoracja posłużyły plakaty i znaczki pocztowe wykonane przez poszczególne klasy. Po pobraniu worków i rękawiczek rozeszliśmy się po okolicy. Każda klasa ruszyła w inną stronę – na przypisaną im ulicę. Niektórzy zebrali imponującą ilość śmieci, 

Wyniki konkursu: Znaczek pocztowy  - "Posprzątaj Lasy"
1 miejsce - Weronika Gniadzik 2c 

2 miejsce - Michał Nowakowski, Jan Pfeifer 3a
3 miejsce - Małgorzata Sobocińska 3a

Jasełka w naszej szkole
Dnia 21 grudnia 2008 roku w naszej szkole odbył się spektaklprzygotowany przez siostrę Salomeę  oraz uczniów naszej szkoły.
 
Wigilia szkolna jest coroczną tradycją w Gimnazjum nr 124. Najpierw spotykamy się w klasach, aby podzielić się opłatkiem, a następnie uczniowie zbierają się w sali gimnastycznej po to, by obejrzeć jasełka. Motywem tegorocznej sztuki było pojednanie rodzinne. Spektakl był urozmaicony układami tanecznymi przygotowanymi przez uczniów naszego gimnazjum i śpiewem szkolnego chóru.

Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Klas Pierwszych    
  W dniu 13 października 2008 r., w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczyli wszyscy uczniowie i pracownicy Gimnazjum Nr 124. Szczególnie ważnymi gośćmi podczas tej uroczystości byli uczniowie klas pierwszych, którzy powitani przez starszego kolegę ciepłymi słowami, mieli za moment złożyć uroczyste ślubowanie. 
 Tegoroczni pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym stali się pełnoprawnymi członkami gimnazjalnej społeczności. 
Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy gimnazjalisty.