Wydarzenia      Rok szkolny 2007/2008
Wizyta Hiszpanek w naszej szkole

Nasze gimnazjum uczestniczy w europejskim międzynarodowym programie wymiany młodzieży szkolnej. Nasze delegacje uczniowskie odwiedzają inne kraje, a my zaś przyjmujemy zagranicznych gości.

Nasze gimnazjum przyjmowało partnerów biorących udział w projekcie Comenius g.
Do Polski przyjechało pięć sympatycznych i inteligentnych dziewcząt: Elena, Mariahe, Sonia, Isabel oraz Marina.

Nasi uczniowie chętnie podjęli gości w swoich domach, zajęli się oprowadzaniem ich po Warszawie i zapoznaniem z polską kulturą. W terminarzu było niewiele wolnego czasu. W programie przewidzieliśmy wycieczkę do Łazienek Królewskich, pałacu w Wilanowie, muzeum Powstania Warszawskiego i na Starówk
ę. Wieczorami, gimnazjaliści i Hiszpanki wychodzili na długie spacery. Ważne było
również wyjście do galerii handlowej. Osobiście wydaje mi się, że właśnie ten punkt programu najbardziej po
m koleżankom. Byliśmy dumni, że zabłysnęliśmy dobrą znajomością języka angielskiego i dość dużą wiedzą o Hiszpanii. Nasi goście z pewnością także skorzystali z tej wizyty– wynosząc dużo wiedzy o Polsce, jej kulturze, historii…

Cały pobyt zakończyła prezentacja projektów uczestników
Comeniusa oraz występy artystyczne. Kiedy nadszedł czas rozstania, wszystkich ogarnął głęboki smutek. Cudzoziemki zdążyły nas poznać i polubić. Bardzo podobało im się w Polsce. Czuję, że znajomości zawarte przez Socratesa przetrwają dłużej, niż tylko parę miesięcy mailowani.

HISZPANIA O’le

W dniach 14-18 stycznia 2008, w ramach Partnerskiego Programu Szkół Comenius, nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 124 im. Polskich Noblistów byli z wizytą w Santander, na północy Hiszpanii. Nauczyciele i uczniowie zostali zaproszeni na wizytę roboczą przez szkołę w Santander im. Ria del Carmen, z którą współpracujemy przy realizacji programu „Uczenie się przez całe życie” - pt  „Europejska kobieta na przestrzeni wieków”. W pierwszym dniu wyjazdu zwiedzaliśmy szkołę. Następnie przeprowadzono wywiad z nauczycielami także z Grecji i Hiszpanii. Naszą szkołę reprezentowała P. Elżbieta Sobiecka, która opowiedziała dziennikarzom jak szkoły współpracują w ramach tego programu. Po spotkaniu z dziennikarzami, dyrektor szkoły zaprosił całą delegację do szkolnego ogrodu, w którym odsłonięto tablice upamiętniające naszą wizytę.

Jasełka w naszej szkole

Bo w święta świat jest lepszy!
 Dnia 21 grudnia 2007 roku w naszej szkole odbył się spektakl   pt. „Do Betlejem nie jest tak daleko…” przygotowany przez siostrę Salomeę, panią Monikę Żak oraz uczniów naszej szkoły.
 Wigilia szkolna jest coroczną tradycją w Gimnazjum nr 124. Najpierw spotykamy się w klasach, aby podzielić się opłatkiem, a następnie uczniowie zbierają się w sali gimnastycznej po to, by obejrzeć jasełka. Motywem tegorocznej sztuki było pojednanie rodzinne. Spektakl był urozmaicony układami tanecznymi przygotowanymi przez uczniów naszego gimnazjum i śpiewem szkolnego chóru.
 Święta są czasem pojednania i wyciszenia wewnętrznego. W szkole panowała cicha, spokojna i przyjazna atmosfera. Wszyscy byliśmy ten jeden raz w roku zgodną „rodziną”. Żyjemy w świecie, w którym nierzadko nawet bliscy oddalają się od siebie, mówi się o kryzysie wartości, braku ideałów. Lekarstwem na całe zło jest miłość, czarodziejski klucz, który otwiera zziębnięte serca, pozwala człowiekowi w pełni przeżywać jego człowieczeństwo. Zawsze spotykamy się, bo łączy nas Wigilia. Pragniemy dzielić się refleksją o tajemnicy narodzin i odkrywać to, co dobre i piękne. Warto wsłuchać się w ciszę własnego serca i powiedzieć sobie: „żyję nie tylko dla siebie, ale i dla innych”.

Gosia Bańkowska IIIc

Dzień Nauczyciela i Ślubowanie Pierwszoklasistów

Dnia 12 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej na forum szkoły. Odbyło się również uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Z okazji Dnia Nauczyciela wystawiliśmy przedstawienie, które reżyserowała Pani Elżbieta Borowa. Główną bohaterką była wróżka Honorata, jednak wątki poboczne odnosiły się także do Nauczycieli. W naszej inscenizacji zawarliśmy wiele scenek i kilka choreografii tanecznych. Pierwszoklasiści, zaraz po oficjalnym wstąpieniu do grona uczniowskiego, przeszli małe „otrzęsiny”. Z wyznaczonymi zadaniami poradzili sobie nadzwyczaj dobrze.
Mamy nadzieję, że występ się podobał i pozostały miłe wspomnienia!

Sprzątanie Świata 2007

W sobotę 15 listopada uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum przyłączyli się do akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku odbywało się ono pod hasłem „Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem!” Pierwsza część imprezy to prezentacja wykonanych przez klasy zadań. Można było więc obejrzeć scenki ekologiczne i wynalazki oszczędzające wodę i energię. Wykrzyczano także hasła dotyczące ochrony bogactwa Ziemi. Jako dekoracja posłużyły plakaty i znaczki pocztowe wykonane przez poszczególne klasy. W tej części zdecydowanie najlepiej wypadła klasa III B. Po pobraniu worków i rękawiczek rozeszliśmy się po okolicy. Każda klasa ruszyła w inną stronę – na przypisaną im ulicę. Niektórzy zebrali imponującą ilość śmieci, a „szczęśliwcom” udało się wypatrzyć prawdziwe skarby