Przytulne Gimnazjum nr 124 Szkoła z klasą Socrates Comenius

J U D O
VI BIAŁOŁĘCKI TURNIEJ JUDO  IM. GRZEGORZA MALIKA

W sobotę i niedzielę 6 i 7 listopada 2010 roku w Gimnazjum nr 124      im. Polskich Noblistów przy ul. Przytulnej 3 po raz szósty odbył się turniej judo w kategoriach dzieci 1998-1999 i 2000-2002. Turniej ten był dla nas i dla naszej szkoły dużym wyzwaniem organizacyjnym, gdyż w tym roku startowała rekordowa ilość uczestników bo aż 350 z 29 klubów.

Uroczystego otwarcia dokonała żona trenera Malika Pani Ania Malik wraz z synami. Zawodnicy zostali uroczyście przywitani przez Panią Dyrektor Bożenę Rutkowską oraz Panią Ewę Borzęcką naczelnika Wydziału Sportu dla Dzielnicy Warszawa Białołęka.
  Gościliśmy wszystkie liczące się kluby z Warszawy, Białegostoku, Sochaczewa i Płocka. Udział brali najlepsi zawodnicy z rankingu sportowego, dzięki czemu turniej był na bardzo wysokim poziomie sportowym i mogliśmy obejrzeć bardzo interesujące walki. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy, w kategorii dzieci 98-99: Piotr Szatkowski, Sebastian Ołdak,  a kategorii 2000-2002: siostry Kłoczyńskie, Janeczko, Staś Dolaziński, Bartek Nowicki, Dla nich był to dodatkowy stres występować przed własną publicznością, jednak wszyscy zdobyli miejsca na podium, co potwierdziło ich wysoką formę sportową.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom, uczniom i innym osobom, którzy pomagali nam w zorganizowaniu oraz przeprowadzeniu tego ogromnego przedsięwzięcia

Jacek Biernat

Turniej JUDO

W sobotę 21 października w gimnazjum przy ul. Przytulnej odbył się turniej judo z udziałem dzieci i młodzików zorganizowany przez Uczniowski Klub Judo Białołęka, w którym startowało ponad 150 zawodników z dwunastu klubów. Gościliśmy wszystkie liczące się kluby z Warszawy oraz Łap, Sochaczewa i Nowej Iwicznej. Zawody były na bardzo wysokim poziomie sportowym. Udział brali najlepsi zawodnicy z rankingu sportowego, dzięki czemu mogliśmy obejrzeć bardzo interesujące walki. Po raz pierwszy zaprezentowali się zawodnicy już jako uczniowie naszego Gimnazjum (Patryk Broniec, Krzysztof Galaś i Konrad Szatkowski). Był to dla nich dodatkowy stres występować przed własną publicznością, jednak wszyscy zdobyli miejsca na podium co potwierdziło ich wysoką formę sportową.

Turniej ten był dla nas i dla naszej szkoły dużym wyzwaniem organizacyjnym gdyż na sali było prawie 500 sympatyków sportu. Tak dużej liczby osób nigdy jeszcze jednocześnie w Gimnazjum na Przytulnej nie było. W przerwie pomiędzy walkami odbył się pokaz tańca przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Dla wszystkich zawodników przygotowaliśmy bezpłatny ciepły posiłek. Czynny był sklepik obsługiwany przez samorząd szkolny, któremu pomagali nauczyciele i Panie woźne, a nad bezpieczeństwem czuwał nasz Pan ze straży miejskiej.

Wspaniałe nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Dzielnicy Warszawa Białołęka Pana Dariusza Ostrowskiego, Ośrodek Pomocy Społecznej, Państwo Galaś, a także i przede wszystkim naszych sponsorów Firmę PPI-ETC oraz Consortia, która od prawie roku wspiera nasz klub. To dzięki nim nasi zawodnicy mogą występować w najlepszym sprzęcie, a także jeździć kilka razy w roku na obozy sportowe.

Dziękujemy za pomoc Dyrektor naszego gimnazjum Pani Elżbiecie Gęsinie, która nie tylko udostępniła szkołę do naszej dyspozycji, ale wspierała nas cały czas podczas zawodów. Bardzo pomagali nam rodzice Pan Szerszeniewski, Szatkowski oraz Pan Brożek.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i innym osobom, którzy pomagali nam w zorganizowaniu oraz przeprowadzeniu tego ogromnego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że następnym razem zawody te wzbudzą jeszcze większe zainteresowanie wśród społeczności lokalnej.

Zapraszamy za rok - Zawodnicy i członkowie klubu

Trener Jacek Biernat