S Z K O L N Y   F E S T I W A L   W I E D Z Y   I  N A U K I

I -  SZKOLNY FESTIWAL  NAUKI

- pt "WYNALAZKI I ODKRYCIA"

W naszym gimnazjum 1 czerwca 2012 roku świętowaliśmy wspólnie Dzień Dziecka, znany pod zaszczytnym mianem I Festiwalu Nauki. Pomimo swojego „dostojnego” wieku ;), gimnazjaliści z radością świętowali tę uroczystość i chętnie zebrali się w sali gimnastycznej. Tego dnia każda klasa przedstawiła swoje prezentacje na temat wybranych noblistów i osób zasłużonych dla nauki. Znaleźli się tam m.in.: Maria Skłodowska-Curie, Alfred Nobel, bracia Orville i Wilbur Wright, a także Wilhelm Röntgen. Prezentacje nagradzane były wielkimi brawami, a wszystkie zakończyły się wielkim quizem na temat wiedzy o wymienianych wcześniej naukowcach. Międzyklasowe zmagania zakończyły się zwycięstwem klasy 3a. Jednak największą nagrodą dla wszystkich gimnazjalistów tego dnia okazał się poczęstunek zorganizowany na koniec Festiwalu Nauki. Humor dopisywał każdemu z uczestników, ponieważ zabawa połączona z nauką w tak przyjemny dzień była czymś nowym i od razu przyjęła się w naszym gimnazjum.

Joanna Borkowska IId