s z k o ł a  b e z p i e c z n e g o  i n t e r n e t u

WIADOMOŚCI

Bezpieczeństwo w sieci
Szkoła Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu
Przemoc w Internecie

SZUKAJ POMOCY:

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - 5 lutego 2013

Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu 2013, który obchodzić będziemy 5 lutego.

W nadchodzącym roku DBI świętować będzie swoje 10-lecie!

Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Serfuję. Respektuję". Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2013. bierzemy udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu 2013.  Organizatorem konkursu na najciekawszą inicjatywę jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje (FDN). Głównym partnerem konkursu jest Fundacja Orange.
Wszyscy uczniowie i nauczyciele  naszej szkoły biorą  aktywny udział w tej akcji!

KONKURS - „Moje pr@wa i oboWWWiązki

Chcecie zgarnąć tablet, telefon komórkowy, aparat fotograficzny lub odtwarzacz mp4?

Nic prostszego – zgłoście swój film do udziału w konkursie!

Internet daje wolność dostępu do informacji, komunikacji, dyskutowania, wolność udziału w kulturze i tworzenia jej. Ta wolność ma jednak swoje granice. Macie w sieci swoje prawa, które stoją na straży Waszej twórczości, prywatności, dobrego imienia. Macie też obowiązki – korzystania z zasobów sieci zgodnie z prawem, szanowania innych. Katalog tych praw i obowiązków jest szeroki i zmienia się razem z Internetem. Wytyczają go przepisy prawne, ale też i zasady, które nie zostały nigdzie skodyfikowane. Mamy do nich różny stosunek, nie zawsze zgadzamy się z tym, jakie są granice wolności online.

Jakie prawa i obowiązki w sieci są dla Was najważniejsze? Na które z nich chcielibyście zwrócić uwagę innym Internautom?

Nagrajcie o tym film! Weźcie udział w konkursie Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

W konkursie „Moje prawa i obowiązki” mogą brać udział osoby w wieku od 14 do 18 lat. Film możecie nagrać indywidualnie bądź grupowego, może on mieć dowolną formę (fabuła, animacja, vlog, kolaż), możecie też wybrać odpowiadającą Wam technikę nagrania. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone oraz będą promowane online.

Nagrajcie film (max. 3 minuty).

Konkurs trwa do 10 stycznia 2013 r.

KONKURS SZKOLNY - „Moje pr@wa i oboWWWiązki W SIECI"

Konkurs na prezentację multimedialną:
  • "Moje prawa i obowiązki w sieci"
  • "Zagrożenia w sieci"

Termin oddania prac 18 stycznia 2013

W konkursie biorą udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - 7 lutego 2012

DBI obchodzimy w tym roku 7 lutego. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!".  Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez młodsze i starsze pokolenie.
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2012. bierzemy udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu 2012.  Organizatorem konkursu na najciekawszą inicjatywę jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje (FDN). Głównym partnerem konkursu jest Fundacja Orange.
Zajęcia  - " W Sieci"
 W naszej szkole bierzemy udział  z zajęciach " W Sieci".

Zajęcia "W Sieci” poświęcone są bezpieczeństwu młodych użytkowników Internetu. Przeznaczone są dla uczniów klas  szkół gimnazjalnych.
Głównym elementem zajęć według proponowanego scenariusza jest projekcja materiału (z płyty lub pobranego z serwisu www.dzieckowsieci.fdn.pl
), który w konwencji programu talk-show pokazuje m.in. dwa przypadki niebezpiecznych sytuacji, z jakimi mogą mieć do czynienia młodzi ludzie w Internecie – cyberprzemoc oraz uwodzenie. Gospodarzem programu jest piosenkarka Ewa Farna. W pełnej (dwugodzinnej) wersji zajęć wykorzystywane są również wypowiedzi innych popularnych wśród młodzieży osób, opowiadających do wykorzystywaniu Internetu w pracy i do realizacji swoich pasji