"B a j k a  dla Choszczówki "

Pedagog - Psycholog

• Luty 2003 - „O rybaku i złotej rybce
  • Styczeń 2007 - „O Królewnie Śnieżce i krasnoludkach”
  • Styczeń 2006 -   Kopciuszek”
  • Styczeń 2008 -  „Jaś i Małgosia”
  • Styczeń 2009 -  „Herkules”
  • Styczeń 2010 - „Mulan”
  • Styczeń 2011 - „Pocahontas”
  • Styczeń 2012 -  „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”
  • Styczeń 2013 -  „Kot w butach”

Bal dla najmłodszych - „O Królewnie Śnieżce i krasnoludkach”     - 2007

20 stycznia 2007 już po raz siódmy Gimnazjum Nr 124 zaprosiło w swoje progi dzieci na bal karnawałowy. Mimo, że organizacją imprezy zajęła się klasa II c to do pomocy włączyli się również inni: klasa III c zajęła się bajkowymi dekoracjami, a wielu uczniów naszej szkoły pomagało w rozwieszaniu plakatów informujących o balu. Impreza rozpoczęła się niezwykle nowatorską bajką „Królewna Śnieżka” w wykonaniu młodych aktorów z klasy II c. Reżyseria, scenografia i choreografia – to wszystko oni (oczywiście nie sposób nie wspomnieć wielkim udziale  wychowawcy – p. Ady Wiejak). Gdy ucichły brawa po przedstawieniu nastał czas na zabawę. Uczniowie klasy II c potrafili namówić do tańca wszystkie dzieci (a było ich około trzydziestki). Gdy muzyka cichła dynamiczny wodzirej – Amadeusz Borkowski – ogłaszał kolejne konkursy (taneczne, rysunkowe, muzyczne, sprawnościowe i wiele innych). Nagrodami były słodycze i maskotki. Jak na prawdziwy bal przystało nie obyło się również bez wyboru króla i królowej. Dla zmęczonych i spragnionych czekał słodki poczęstunek. Po trzech godzinach szalonych rytmów i zabawy przyszedł czas na pożegnanie. Pozostaje nadzieja, że za rok kolejny bal...ósmy.
W organizacji balu pomagały również p.Lidia Górka, p.Renata Dziedzic i p.Grażyna Broniec. Swoją obecnością imprezę uświetniła Dyrektor Szkoły – p. Iwona Jastrzembska.

Bajka dla Choszczówki  - pt "MULAN"  - 2010

Dnia 23 stycznia 2010 r. w naszym gimnazjum wystawiona została tzw. Bajka dla Choszczówki, czyli przedstawienie na podstawie disnejowskiego filmu ”Mulan" wraz z balem karnawałowym. Na bajkę, przygotowaną przez klasę 2 a  przybyło mnóstwo małych gości wraz z rodzicami. Przedstawienie na podstawie scenariusza Kasi Bagińskiej i Bartka Lachowicza rozpoczęło się o godzinie 11:00.

Opowiadało historię młodej Chinki, która przebiera się za mężczyznę oraz udaje się za swojego starego ojca do wojska. Przeżywa wiele przygód, lecz dzięki wytrwałości i uporowi udaje jej się przynieść swojej rodzinie utracony zaszczyt. Scena udekorowana była w chińskim stylu (za scenografię dziękujemy Pani Marcie Kozyrskiej oraz uczniom naszej szkoły, a szczególnie Gabrysi Świerczewskiej). Aktorzy przebrani w prawdziwe kimona i profesjonalnie umalowani wyglądali zupełnie inaczej niż na co dzień, byli często nierozpoznawalni nawet przez bliskie osoby.

Po udanym występie uczniowie porwali dzieci do tańca i zabawy. Wybraliśmy też króla i królową balu, którym wręczono korony i upominki. Po poczęstunku, pamiątkowych zdjęciach i wspaniałej zabawie dzieci z żalem odchodziły z rodzicami do domu. Wszystkich zaprosiliśmy na kolejną bajkę w przyszłym roku.

Kasia Bagińska

BAJKA dla Choszczówki  - pt „Pocahontas”  - 2011

BAJKA DLA CHOSZCZÓWKI  - „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” - 2012

Już po raz kolejny  w ostatnią sobotę karnawału odbyła się impreza zatytułowana „Bajka dla Choszczówki” i po raz kolejny ciężka praca uczniów spotkała się z  wielkim zadowoleniem ze strony przybyłych gości. Tym razem mogli oni poznać tajemniczy świat królewny Śnieżki i krasnoludków.
      Impreza odbyła się 18 lutego 2012 roku w Gimnazjum nr 124 im. Polskich Noblistów przy ulicy Przytulnej 3. Rozpoczęło ją powitanie gości przez Panią dyrektor Bożenę Rutkowską i wprowadzenie w zaczarowany świat, tak lubiany przez dzieci. Potem już wszyscy mogli oglądać przedstawienie, będące nowoczesną adaptacją dobrze znanej baśni. Zmagania królewny Śnieżki z Babą Jagą, wilkiem oraz z własnymi słabościami, a także uczuciem, jakim darzyła księcia, bez reszty pochłonęły widzów i to nie tylko tych najmłodszych.     Gorące brawa publiczności wynagrodziły poświęcenie aktorów z klasy Ia, a także Pani
Adriany Wiejak, która przygotowała scenariusz i wyreżyserowała przedstawienie. Scenografię wykonała Pani Małgorzata Możdżyńska, natomiast o sprzęt nagłaśniający zadbał Pan Marcin Łyżwa. Pani Agnieszka Gardeła wraz z klasą IId i IIIe oraz przedstawicielami samorządu uczniowskiego zapewnili wspaniały nastrój, zorganizowali wszystkie konkursy oraz bufet, w którym można było zaspokoić pragnienie i skosztować wielu ciast.

BAJKA DLA CHOSZCZÓWKI  - „Kot w butach” - 2013

19 stycznia 2013 roku  odbyła się impreza zatytułowana „Bajka dla Choszczówki” i po raz kolejny ciężka praca uczniów spotkała się z  wielkim zadowoleniem ze strony przybyłych gości. Tym razem mogli oni poznać tajemniczy świat KOTA w BUTACH. Rozpoczęło ją powitanie gości przez Panią dyrektor Bożenę Rutkowską i wprowadzenie w zaczarowany świat, tak lubiany przez dzieci. Potem już wszyscy mogli oglądać przedstawienie, będące nowoczesną adaptacją dobrze znanej baśni.