"Przytulna szkoła przy ulicy Przytulnej, szkoła przyjaźni i sukcesu"  
(03-083)  WARSZAWA, ul.  PRZYTULNA 3m

STRONA GŁÓWNA    AKTUALNOŚCI    E-DZIENNIK      RODZICE    REKRUTACJA     KONTAKT
W   Y  D  A  R  Z  E  N  I  A

STRONA GŁÓWNA

Aktualności

NASZA SZKOŁA

Historia szkoły
Lokalizacja
Szkoła z klasą
Przyjaciele

UCZNIOWIE

Samorząd uczniowski
Nasi uczniowie
Prymusi i stypendyści
Uczniowie z klasą

PRACOWNICY SZKOŁY

Dyrekcja
Sekretariat
Nauczyciel z klasą
Pracownicy obsługi

RODZICE

Prezydium Rady
Numer konta

PRAWO SZKOLNE

WSO

Program wychowawczy

Program profilaktyczny

GAZETKA "Przytulisko"

Wydania gazetki

Współpraca międzynarodowa

Comenius 2006 - 2009
Socrates 2003 - 2006

PRACA SZKOŁY

Zajęcia pozalekcyjne
Szkolne konkursy
Wolontariat
Plan lekcji
Kalendarz
Zajęcia sportowe
Pedagog - Psycholog
Biblioteka
Pomoc medyczna
JUDO

WYDARZENIA

2011 - 2012

2010 - 2011
2009 - 2010
2008 - 2009
2007 - 2008
 

Rok szkolny 2012-2013

   ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  2012 - 2013                                              

3 września 2012 rozpoczął się nowy rok szkolny.
Witamy nowych uczniów klas pierwszych oraz nowych nauczycieli
 ŻYCZYMY wszystkim owocnej pracy !
     

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem burmistrza Białołęki p. Jacka Kaznowskiego
Zapalenie znicza ku pamięci poległych w II wojny światowej    
     
 SPRZĄTANIE ŚWIATA  2012    pt. "Kocham, lubię, szanuję ... nie śmiecę"                14 września 2012

       Pod takim hasłem odbyła się akcja „Sprzątanie świata – Polska” w naszej szkole. Hasłem tym, nawiązującym do ludowej wyliczanki, zachęcaliśmy do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. W szkole odbyły się konkursy :graficzny, fotograficzny, informatyczny. 14 września w naszej szkole miała miejsce akcja związana z ochroną środowiska, polegająca na wspólnym sprzątaniu Choszczówki i terenów szkolnych. Wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej i dostali własne przydziały, zaczynając od boiska, a na ulicy Piwoniowej kończąc. Klasy podeszły do akcji z entuzjazmem i pokazały, że wiedzą, jak dbać o wspólne dobro. Po skończeniu pracy uczniowie rozeszli się do domów z poczuciem spełnionego obowiązku.                                                                 Filip Hancke IIID               więcej...>>>

 WYCIECZKA KLASOWA W GÓRY - KLAS 1B, 2B, 2D                                      1-5 PAŹDZIERNIKA 2012
Kraków Muzeum Narodowego Parku Tatrzańskiego Zdobywamy "Trzy korony"
Wadowice Skansen Poznajemy folklor góralski

  DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

9 października 2012 -  tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej, podczas którego odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Dzięki temu pierwszoklasiści stali się prawnymi uczniami naszej szkoły. Na upamiętnienie tego wydarzenia uczniowie klas pierwszych otrzymali dyplomy pasowania na ucznia. Po części oficjalnej klasa 1A i 3C zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod opieką Pani Renaty Dziedzic i Pana Andrzeja Przedborskiego. Wszystkich pierwszoklasistów serdecznie witamy w naszym szkolnym gronie, życzymy wam samych dobrych ocen.                          więcej...>>>

klasa 1A klasa 1B klasa 1C klasa 1D
 AKCJA  - " POLA NADZIEI"

   Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy, szczególnie w czasie trwania choroby nieuleczalnej. Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu, działającego w Gimnazjum nr 124 po raz kolejny wzięło udział w akcji sadzenia „Pól nadziei”. Środki zebrane w czasie tej akcji przekazujemy na pomoc ludziom nieuleczalnie chorym, głównie na nowotwory. Współpraca z hospicjum ma na celu propagowanie wśród młodzieży postaw altruistycznych i otwartości na drugiego człowieka

 Opiekun SKW s. Anna Markowicz

 
  11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

21 - FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

13 stycznia 2013 r. - Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej  Pomocy ! tematem przewodnim będzie: „Ratowanie życia dzieci i godna opieka medyczna seniorów”. Chciałbyś pomóc i zostać wolontariuszem, zgłoś się !  Wszelkie informacje u koordynatora szkoły !   

 WARSZTATY LABORATORYJNE - " NA TROPACH  DNA"

22 listopada 2012 roku podczas warsztatów laboratoryjnych w  BioCentum Edukacji Biologicznej uczniowie klas trzecich zostali wprowadzeni w świat biologii molekularnej i biotechnologii. Poznali budowę DNA i samodzielnie wyizolowali go z własnych komórek nabłonkowych. Przeprowadzili też elektroforezę barwników spożywczych, która jest modelem techniki rozdziału DNA stosowanej w laboratoriach. Na koniec wykorzystując osiągnięcia biotechnologii uczestnicy warsztatów przeprowadzili reakcję enzymatyczną i uzyskali mleko o obniżonej zawartości laktozy.

JASEŁKA  SZKOLNE 2012                                                                 21 grudnia 2012

     W tradycji naszej szkoły już chyba na dobre zagościły jasełka, a więc tradycji musiało stać się zadość.

Tym razem opowiedziały nam one nieznaną historię małej dziewczynki imieniem Anastazja. Jej ojciec był bogatym człowiekiem, lecz ciągle myślał, że Bóg za coś go ukarał, bowiem jego jedyna córka przyszła na świat bez dłoni. Ona jednak była dobry dzieckiem i któregoś wieczoru, mimo zakazów ojca, postanawiała pomóc Maryi i Józefowi. Jej wielka wiara i dobroduszność uzdrowiły ją. Przedstawienie wyreżyserowała pani Anna Piekut, muzyką  zajęła się Pani Natalia Zalewska, scenografią Pani Małgorzata Możdżyńska, a nagłośnieniem Pan Marcin Łyżwa. Wspaniałe jasełka porwały ducha uczniów i nauczycieli, na koniec już wszyscy razem śpiewali kolędy. Magia Świąt…

Joanna Borkowska IIId          więcej...>>>

KIERMASZ ŚWIATECZNY

BAJKA DLA CHOSZCZÓWKI  - "KOT W BUTACH"                              19 stycznia 2013

        Już jak co roku, w jedną z karnawałowych sobót, szkoła przy ulicy Przytulnej organizuje Bajkę dla Choszczówki. Tak też i teraz, 19 stycznia 2013 roku, uczniowie gimnazjum przedstawili młodym widzom nowoczesną adaptację znanej baśni Charles’a Perraulta. Zebranych powitała serdecznie Pani dyrektor Bożena Rutkowska.

      „Kot w butach”, znany przede wszystkim z filmu Chrisa Millera, został tutaj przedstawiony jako cwaniaczek, który zdobywa sławę i fortunę przez podstęp i kłamstwa. Jego opiekun, Jasio, nie zgadza się na postawione mu warunki, zezwala jedynie na jedną parę butów dla swojego nowego pupilka. On jednak ich nie kupuje, a wygrywa w karty. Zaprzyjaźnia się też z królem, którego przekupuje ciasteczkami i innymi podarunkami. Potem przedstawia Jasia jako topielca, król daruje mu więc nowe szaty, lecz jak na nieszczęście zakochuje się w nim królewska córka. Bohater woli jednak otwarcie przyznać się do prawdy. Tegoroczna zabawa, mimo srogiej zimy, przyciągnęła wielu zwolenników karnawału. Dzieci uczestniczyły w różnych konkursach, m.in. kolorowankach, tańcach na gazetach i w zabawie „Raz, dwa, trzy, kot patrzy”. Każdy mógł także skorzystać z pysznego poczęstunku. Odtwórcami ról byli uczniowie klasy 2a oraz  1d, z kolei nad zabawą czuwał samorząd uczniowski oraz klasa 3d. Przedstawienie wyreżyserowała Pani Adriana Wiejak, a o dekoracje  zadbała Pani Małgorzata Możdżyńska. Na zakończenie wszyscy mogli jednym głosem oświadczyć, że kolejna edycja Bajki dla Choszczówki przyniosła  wiele radości dzieciom i organizatorom.

Joanna Borkowska IIId         więcej...>>>

NASI UCZNIOWIE W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

  26-31 stycznia 2013 - wyjazd do Brukseli na zaproszenie Posła do PE Pawła Kowala. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zwiedzić parlament, oraz poznać pracę europosła. Zwiedziliśmy Brukselę, byliśmy w fabryce czekolady.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 5 lutego 2013
Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Serfuję. Respektuję". Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie.

     W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klasy trzeciej przygotowali prezentację na temat bezpiecznego surfowania po sieci i odtworzyli film na temat przestępstw w Internecie z Ewą Farną w roli głównej. Zapraszała ona gości, którym przydarzyły się lub mogły się przydarzyć akty przemocy sieciowej. Pod koniec wywiadów na temat Internetu wypowiedziały się takie osoby jak Krzysztof Hołowczyc, Justyna Kozłowska, Patrycja Kazadi, Robert Korzeniowski, Jan Mela i Magda Wójcik oraz wystąpił zespół Plastik, a uczniowie, którzy to przygotowali, zostali nagrodzeni oklaskami i podziękowaniami.

 
 APEL- PODSUMOWUJĄCY WYNIKI W I SEMESTRZE

    23 stycznia 2013 roku  naszej szkole odbył się uroczysty apel na którym podsumowano wyniki uczniów w nauce oraz konkursach szkolnych i pozaszkolnych w pierwszym semestrze roku szkolnego 2012-2013.
 

PROJEKTY EDUKACYJNE                                                                18 marca 2013

   Dnia 19 marca 2012 roku w gimnazjum nr 124 w Choszczówce miała miejsce prezentacja projektów edukacyjnych, które odbyły się na forum klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Swoje projekty przedstawiło łącznie jedenaście grup. Tytuły projektów:

 • "Ciepło czy zimno? - przyczyny zmian klimatu na Ziemi
 • Motyw Syzyfa w sztuce
 • Co interesuje współczesnego człowieka w kulturze Japonii?
 • Czy Berlin jest stolicą kultury?
 • Faraon Echnaton - reformator czy buntownik?
 • Co zawdzięczamy starożytnym Grekom?
 • Jak nie uzależnić się od komputera?
 • Jak dzieci niepełnosprawne grają w gry zespołowe?
 • Skąd pochodzi nasza żywność?
 • Bezpieczeństwo w sieci
 • Cisza jest piękna -wpływ hałasu na nasze zdrowie   
       
  Projekty zostały przyjęte z entuzjazmem i nagrodzone licznymi oklaskami.  
DZIEŃ WIOSNY                                                                                                         20 marca 2013

   Wiosna w tym roku  nie przyszła wcześniej niż zwykle! Już 20 marca przypadł astronomiczny początek tej pięknej pory roku. Jednak tradycja pozwoliła nam cieszyć się tym świętem , gdyż kalendarzowa wiosna zawitała do nas 21 marca i wtedy też w naszym gimnazjum świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11:00 na sali gimnastycznej. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor, a potem przedstawiciele samorządu szkolnego przybliżyli uczniom historię i tradycję tego święta. Pierwszą konkurencją, która rozpoczęła różnorakie zmagania między uczniami oraz klasami, było przedstawienie własnoręcznie przygotowanych marzann i odczytanie wierszy o tematyce wiosennej. Najlepsze okazały się ex aequo klasy 2C i 2D. Drugie miejsce zajęła 3E, a trzecie zdobyła klasa 3C.

 

 

STRONA GŁÓWNA    AKTUALNOŚCI    E-DZIENNIK      RODZICE    REKRUTACJA     KONTAKT